Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zwolnienia lekarskie za pieniądze? Lekarka zatrzymana

0
Podziel się:

Ponad tysiąc zarzutów dotyczących przyjmowania korzyści majątkowej w związku z wystawianiem bezpodstawnych druków zwolnień lekarskich postawiono lekarce z Sosnowca.

Zwolnienia lekarskie za pieniądze? Lekarka zatrzymana
(thelinke/iStockphoto)

Ponad tysiąc zarzutów dotyczących przyjmowania korzyści majątkowej w związku z wystawianiem bezpodstawnych druków zwolnień lekarskich postawiono lekarce z Sosnowca - poinformowało dzisiaj biuro prasowe śląskiej policji. Według policji proceder trwał kilkanaście lat.

_ - Jedyną podstawą do otrzymania takiego zwolnienia było przekazanie jednej z lekarek, przyjmujących pacjentów w gabinecie w Sosnowcu, odpowiedniej kwoty pieniędzy. W zależności od okoliczności trzeba było zapłacić od 30 do 100 zł _ - poinformowała śląska policja.

Proceder bezpodstawnego wystawiania zwolnień lekarskich wykryli policjanci zwalczający korupcję z katowickiej komendy wojewódzkiej. Do tej pory zebrano materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie lekarce 1018 zarzutów za przyjęcie korzyści majątkowej w związku z zachowaniem niezgodnym z prawem. Według śledczych proceder trwał kilkanaście lat. Zabezpieczono całość prowadzonej przez lekarkę dokumentacji medycznej. Grozi jej do 10 lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Lekarz wydał 300 zaświadczeń. Za łapówki Za takie fałszywe zaświadczenie lekarz brał 30-50 zł. Z reguły nigdy nie widział swojego pacjenta.
Sędzia Tuleya spełnił groźbę. To rozpęta burzę Szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro zapowiedział, że po tym, jego klub złoży wniosek o postępowanie dyscyplinarne wobec sędziego.
Pijany lekarz dyżurował w tarnowskim szpitalu Przebywa w policyjnym areszcie. Na razie nie przesłuchano go, gdyż jeszcze nie wytrzeźwiał.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)