Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Związki partnerskie nie rozbiją PO - twierdzą politycy

0
Podziel się:

Spotkanie z premierem nie przyniosło ustaleń, czy z klubu PO wyjdzie jeden, czy dwa projekty w tej sprawie.

Związki partnerskie nie rozbiją PO - twierdzą politycy
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz zapewniła, że na spotkaniu klubu PO z premierem Donaldem Tuskiem - poświęconym kwestii związków partnerskich - szef rządu nie stawiał partyjnym konserwatystom żadnych warunków, ani ich nie straszył. W jej opinii, PO nie podzieli się przez związki partnerskie.

O związkach partnerskich posłowie PO rozmawiali z premierem w środę - spotkanie nie przyniosło ustaleń, czy z klubu PO wyjdzie jeden, czy dwa projekty w tej sprawie. Posłowie PO relacjonowali, że premier wolałby kompromis jeszcze w ramach prac w klubie, ale dopuszcza możliwość, że do komisji sejmowych zostaną przekazane dwa projekty: konserwatywny i liberalny.

_ Nie było żadnych warunków, nie było straszenia kogokolwiek, była dyskusja, która tak jak zawsze, toczy się w Platformie. Cieszę się, że w klubie PO rozmawiamy nawet o trudnych sprawach. Platforma nie podzieli się przez związki partnerskie, proszę ten zły komunikat przekazać opozycji _ - powiedziała dziś Kopacz dziennikarzom w Sejmie.

Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin, uznawany za lidera grupy konserwatywnej w Platformie, powiedział dziennikarzom, że jego stanowisko w sprawie związków partnerskich jest _ powszechnie znane i niezmienne _. _ Jestem politykiem Platformy Obywatelskiej, tu jest moje miejsce _ - podkreślił.

Gowin nie chciał odpowiedzieć na pytanie, czy na środowym spotkaniu premier postawił konserwatystom ultimatum. _ Nie należę do tych polityków, którzy ujawniają przebieg wewnętrznych narad _ - podkreślił.

Również wiceszef PO Grzegorz Schetyna powiedział, że Platforma nie podzieli się z powodu kwestii związków partnerskich. _ Nie mam zupełnie takiego wrażenia, jest dyskusja, ona jest potrzebna. Mam nadzieję, że uda nam się wyjść z jednym projektem i po tej rozmowie będzie wzmocnienie Platformy, a nie jej osłabienie _ - powiedział Schetyna dziennikarzom. Przyznał jednocześnie, że rozmowa w sprawie związków partnerskich jest trudna i poważna.

Zarówno przedstawiciele grupy liberalnej jak i konserwatywnej w PO przyznawali, że środowemu spotkaniu u premiera towarzyszyły emocje. Część polityków PO w nieoficjalnych rozmowach twierdzi, że konserwatyści dostali od premiera _ ultimatum _, zgodnie z którym albo porozumieją się w sprawie związków z resztą klubu, albo _ wylecą z PO _. Z kolei należący do grupy konserwatywnej poseł PO John Godson mówił po spotkaniu dziennikarzom, że _ nie było ultimatum, że musi być jeden projekt klubowy w sprawie związków partnerskich _. Według niego premier mówił, że _ wolałby, aby był jeden wspólny projekt; ale powiedział też, że jeżeli się nie uda wypracować jednego projektu, to jest otwarty na dwa projekty _.

Czytaj więcej w Money.pl
Jarosław Gowin przemówił. Już nie pasuje do PO? Minister powiedział, że popełnił drobny błąd w kwestii projektów ustaw o związkach partnerskich.
Schetyna: Mam wpływ na Platformę Wiceszef PO wyjaśnia, czy naprawdę jest liderem wewnętrznej opozycji w partii.
PO zmienia strategię. Czołowy polityk partii ujawnia Platforma przyspiesza prace nad kontrowersyjną ustawą o _ in vitro _.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)