Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Związki zawodowe w JSW mijały się z prawdą w sprawie pieniędzy na szkolenia?

0
Podziel się:

Instytut Studiów Podatkowych zaprzecza informacji, że zawarł z JSW umowę na szkolenia i konferencje opiewającą na 880 tysięcy złotych.

Związki zawodowe w JSW mijały się z prawdą w sprawie pieniędzy na szkolenia?
(PAP/Andrzej Grygiel)

Instytut Studiów Podatkowych zaprzecza podanej przez związkowców informacji, że zawarł z Jastrzębską Spółką Węglową umowę na szkolenia i konferencje opiewającą na 880 tysięcy złotych. _ - Ta informacja jest nieprawdziwa _ - oświadczył we wtorek zarząd ISP.

Firma zwróciła się do związkowców z prośbą o wyjaśnienia i sprostowanie informacji - poinformował dyrektor ds. marketingu ISP Andrzej Sarna.

Podczas konferencji prasowej 10 lutego liderzy Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego podali, że na skutek różnego rodzaju umów z JSW w ostatnich kilku latach _ wyprowadzono _ około 100 mln zł. Związkowcy powoływali się na dokumenty, które otrzymali.

Jak dodawali, chodzi o umowy dotyczące m.in. sponsorowania klubów sportowych oraz doradztwa biznesowego i prawnego. Zaznaczyli, że nie kwestionują legalności tych umów, ale ich zasadność i wysokość kwot, na które opiewają.

Jednym z podmiotów, z którym - zdaniem związkowców - JSW miała zawrzeć umowę, był Instytut Studiów Podatkowych, którego prezesem jest Witold Modzelewski, w przeszłości wiceminister finansów.

Jak podali na konferencji związkowcy, JSW zawarła z tym podmiotem umowę na studia, szkolenia i konferencje, opiewającą na 880 tys. zł. Według materiałów przekazanych dziennikarzom umowa miała być zawarta na okres od 2 stycznia do końca 2015 r.

Zarząd ISP oświadczył we wtorek, że informacja przekazana przez związkowców jest nieprawdziwa. _ Instytut Studiów Podatkowych nie zawarł jakichkolwiek umów z tym podmiotem _ - napisał zarząd spółki w oświadczeniu. Dyrektor Sarna dodał, że takiej umowy nie zawarto także z żadną z firm należących do JSW.

Krótko po konferencji związkowców zarząd JSW podał, że przekazane przez nich informacje były skutkiem niekontrolowanego wycieku danych z systemu informatycznego firmy i zostały zdobyte nielegalnie z naruszeniem tajemnicy przedsiębiorstwa i ochrony danych osobowych. O popełnieniu przestępstwa zarząd JSW poinformował prokuraturę.

Według zarządu JSW udostępnione przez związkowców dane _ w sposób ewidentny wprowadzają w błąd opinię publiczną _, bo podane kwoty są danymi zsumowanymi za okres obowiązywania danej umowy i obejmują zazwyczaj okres kilku lat, a wynagrodzenia wszystkich członków zarządu zostały ujęte w jednej zsumowanej pozycji.

Przedstawiciele rady nadzorczej wyrazili niepokój z powodu faktu wypływu informacji ze spółki notowanej na GPW. Zadeklarowali też współpracę z właściwymi organami nadzoru korporacyjnego oraz instytucjami, które będą wyjaśniały powyższe kwestie.

Czytaj więcej w Money.pl
Dymisja prezesa JSW. Jest następca Zmiany władzy w JSW to jeden z warunków porozumienia ze związkowcami. Ci zapowiadają złożenie wniosku do prokuratury.
Górnicy wznowią w JSW pełne wydobycie Górnicy z kopalń JSW wrócili w poniedziałek rano do normalnej pracy, po strajku trwającym od 28 stycznia, który rozpoczął się po ogłoszeniu przez zarząd planu oszczędnościowego.
Spółka dnia: Po strajku JSW wydobywa mniej węgla Inwestorzy skupiają się na posiedzeniu rady nadzorczej, która zajmie się sprawą prezesa.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)