Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Związki nie zawiesiły pogotowia strajkowego. Chcą rozmów z Kopacz

0
Podziel się:

Lider Solidarności Piotr Duda mówił dziś na wspólnej konferencji związków w Katowicach, że mimo zakończonego dialogu w sprawie kopalń na Śląsku, aktualne są inne problemy branży pracowniczej.

Związki nie zawiesiły pogotowia strajkowego. Chcą rozmów z Kopacz
(PAP/Andrzej Grygiel)

Związki nie zawiesiły pogotowia strajkowego. Wysyłają list do premier Ewy Kopacz. Dają jej czas do końca miesiąca na rozpoczęcie negocjacji.

Lider Solidarności Piotr Duda mówił dziś na wspólnej konferencji związków w Katowicach, że mimo zakończonego dialogu w sprawie kopalń na Śląsku, aktualne są inne problemy branży pracowniczej. Związkowcy chcą wrócić do swoich postulatów z września 2013 roku, dotyczących umów śmieciowych, podwyższenia wieku emerytalnego i emerytur pomostowych.

_ - Nasza propozycja podyktowana jest przekonaniem, że tylko skuteczny dialog związków zawodowych z rządem pozwoli na rozwiązanie pilnych problemów inaczej niż stało się to w przypadku ostatnich protestów na Śląsku _ - napisano w piśmie skierowanym do premier Ewy Kopacz. Związkowcy chcą, aby negocjacje rozpoczęły się jeszcze w tym miesiącu.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent nie chce włączać się w konflikt między górnikami a rządem. Proponuje jednak... Do protestu dołączyły się cztery kolejne kopalnie.
Bunt górników. "Pajace" nie chcą po 100 tysięcy złotych Rząd alarmuje, że pozostawienie spółki w obecnym kształcie grozi stratami, które mogą sięgnąć nawet 25 mld złotych.
Banki zmieniały regulaminy na niekorzyść frankowiczów? Ewa Kopacz chce kontroli KNF i UOKiK sprawdzą, czy instytucje finansowe nie naruszają prawnie chronionych interesów kredytobiorców-konsumentów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)