Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Związki homokseksualne w Chile zalegalizowane

0
Podziel się:

Pracę nad ustawą przyznającą prawo do związków partnerskich trwały 4 lata.

Związki homokseksualne w Chile zalegalizowane
(Mark Scott Johnson/CC/Flickr)

Chile zalegalizowało związki partnerskie. Prezydent Michelle Bachelet podpisała ustawę, która daje nowe prawa również parom homoseksualnym. Prace nad nią trwały 4 lata.
Nowe prawo dotyczy zarówno par tej samej płci jaki i konkubinatów. Szacuje się, że w takich związkach żyje w Chile ponad 2 miliony osób. Ustawa pozwoli między innymi, by partnerzy dziedziczyli po sobie, mogli być informowani o leczeniu partnera oraz otrzymywać świadczenia emerytalne.

To duży krok dla Chile, które uchodzi za jeden z najbardziej konserwatywnych krajów regionu. Dopiero w 2004 roku w kraju zalegalizowano rozwody. "Dziś dorastamy jako społeczeństwo" - powiedziała prezydent Michelle Bachelet po podpisaniu nowej ustawy. Prawo zacznie obowiązywać za sześć miesięcy.

Wśród krajów Ameryki Południowej związki partnerskie legalne są już w Ekwadorze i Kolumbii. Argentyna, Urugwaj i Brazylia pozwalają za to osobom tej samej płci na zawieranie pełnoprawnych związków małżeńskich.

Czytaj więcej w Money.pl
Rząd zajmie się in vitro. W przyszłym tygodniu Procedura ma być dostępna również dla par w związkach nieformalnych.
Prezydent chce legalizacji aborcji. Warunki W tym konserwatywnym kraju przerywanie ciąży jest całkowicie zabronione, grozi za to kara do pięciu lat pozbawienia wolności.
Prezydent realizuje obietnice. Podatki w górę Dla uzyskania środków na rozwój powszechnej edukacji prezydent Chile Michelle Bachelet ogłosiła reformę podatkową.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)