Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
afera korupcyjna
03.04.2012 20:24

Zwalczanie korupcji w Kosowie. Doszło do skandalu

Szef departamentu do walki z korupcją przy prokuraturze Kosowa został aresztowany pod zarzutem korupcji - poinformowały we wtorek władze. Nazmi Mustafi został wyznaczony w roku 2010 do kierowania walką z korupcją w nowym bałkańskim państwie - Kosowie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Szef departamentu do walki z korupcją przy prokuraturze Kosowa został aresztowany pod zarzutem korupcji. Nazmi Mustafi został wyznaczony w roku 2010 do kierowania walką z korupcją w nowym bałkańskim państwie - Kosowie.

Mustafi - szef antykorupcyjnego zespołu operacyjnego - został aresztowany wraz z drugą osobą w poniedziałek na wniosek prokuratorów z prawno-policyjnej misji unijnej (Eulex) w Kosowie - podała agencja Reuters. Agencja AFP pisze, że śledztwo w sprawie korupcyjnej, w związku z którą aresztowano prokuratora, dotyczy trzech osób.

W materiale zatytułowanym _ Boss antykorupcyjny uwięziony _ kosowski dziennik _ Zeri _ napisał, że Mustafiego aresztowano w jego biurze i że przeprowadzono rewizję w jego mieszkaniu. Według tego samego źródła Mustafi jest podejrzany o wysyłanie współpracowników po łapówki do ludzi, w których sprawie jego zespół operacyjny prowadzi dochodzenie.

_ - To cios dla organów ścigania w Kosowie _ - oświadczył prokurator krajowy Ismet Kabashi. Zaapelował do wszystkich, którzy dysponują dowodami czy informacjami w sprawie łapówkowej aresztowanego prokuratora, by pomogli systemowi sprawiedliwości.

Nie wymieniając Mustafiego z nazwiska, misja Eulex poinformowała w poniedziałek wieczorem, że aresztowano dwie osoby podejrzane o nadużycie stanowiska.

Czytaj więcej o sytuacji w Kosowie w Money.pl Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: afera korupcyjna, korupcja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz