Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zuwara w ogniu walk. Atak wojsk Kaddafiego

0
Podziel się:

Armia przypuściła szturm na miasto opanowane przez rebeliantów. Jeden z nich zginął, wielu jest rannych.

Zuwara w ogniu walk. Atak wojsk Kaddafiego
(PAP/EPA)
bEISJlLp

Siły lojalne wobec libijskiego przywódcy Muammara Kaddafiego rozpoczęły szturm na położone na zachodzie Libii miasto Zuwara, które od końca lutego znajduje się w rękach antyrządowych rebeliantów - podała telewizja Al-Dżazira.

Siły Kaddafiego _ nadchodzą od wschodu, a także próbują dostać się do miasta od strony zachodniej i południowej _ - powiedział agencji Reutera jeden z mieszkańców miasta. Wojska rządowe są około kilometra od centrum.

W mieście trwają walki między siłami rządowymi a rebeliantami. - _ Chowamy się po domach, bardzo się boimy. Jak oni mogą nam to robić? Przecież jesteśmy Libijczykami, jak oni _ - powiedział agencji Reutera inny mieszkaniec Zuwary.

bEISJlLr

[ ( http://static1.money.pl/i/h/178/t134578.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wojska;kaddafiego;atakuja;misrate,62,0,792894.html) Wojska Kaddafiego atakują Misratę
Według jednego z powstańców w walkach śmierć poniósł jeden rebeliant, a wielu zostało rannych. - _ Nie mamy broni, walczymy czym popadnie. Jeden Allah wie, co się z nami stanie _ - mówił Abu Zeid.

Zuwara leży około 120 kilometrów na zachód od Trypolisu. 24 lutego świadkowie informowali, że 45-tysięczne portowe miasto znalazło się pod kontrolą antyrządowych milicji. Od tego czasu nie dochodziły żadne informacje z miasta.

Zobacz także: REBELIANCI NIE MAJĄ CIĘŻKIEJ BRONI, WYCOFUJĄ SIĘ (realacja AlJazeery):

W ciągu weekendusiły Kaddafiego posunęły się w kierunku Bengazi - siedziby władz powstańczych na wschodzie kraju.

bEISJlLx

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/178/t135090.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/francuzi;zadowoleni;z;apelu;ligi;arabskiej,78,0,793166.html) Francuzi zadowoleni z apelu Ligi Arabskiej Szef francuskiej dyplomacji Alain Juppe zapowiedział intensyfikację działań w celu wprowadzenia strefy zakazu lotów w Libii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/255/t134911.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/powstancy;w;odwrocie;armia;wziela;brege,243,0,793075.html) Powstańcy w odwrocie. Armia wzięła Bregę Wojska Kaddafiego dokonały silnych bombardowań Bregi. Rebelianci uciekali w kierunku Adżdabii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/127/t96383.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ue;chce;rozmawiac;z;narodowa;rada;libijska,37,0,792613.html) UE chce rozmawiać z Narodową Radą Libijską Przywódcy krajów UE wezwali Muammara Kaddafiego do natychmiastowego ustąpienia.
bEISJlLS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)