Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zoo w Łodzi zdewastowali wandale. Szuka ich policja

0
Podziel się:

W pawilonie w ZOO padła jedna z trzech żyraf.

Zoo w Łodzi zdewastowali wandale. Szuka ich policja
(Artur Barbarowski/East News)
bFelxYad

Łódzka policja poszukuje wandali, którzy wczoraj w nocy zniszczyli część wyposażenia w łódzkim ogrodzie zoologicznym. Nad ranem w pawilonie w ZOO padła jedna z trzech żyraf. Na razie nie wiadomo co było przyczyną jej śmierci.

Jak powiedział Radosław Gwis z biura prasowego łódzkiej policji, kierownictwo ogrodu zoologicznego powiadomiło policję, że w nocy grupa osób dostała się przez ogrodzenie na teren ZOO i zdewastowała część wyposażenia. Wandale zniszczyli niektóre tablice informacyjne i edukacyjne oraz wrzucili część ławek na teren wybiegów dla zwierząt.

Sprawcy uciekli. W niedzielę nad ranem w pawilonie padła jedna z trzech żyraf, ale policja na razie nie łączy tego z nocną wizytą wandali. _ - Zostanie przeprowadzona sekcja zwłok żyrafy, która ma wykazać przyczynę śmierci zwierzęcia _ - wyjaśnił Gwis.

bFelxYaf

Według policji z relacji pracowników ZOO wynika, że wandale nie mogli dostać się do zamkniętego pawilonu dla żyraf; nie wyklucza się jednak, że zwierzę mogły wystraszyć nocne hałasy.

Policjanci przesłuchali już pracowników ogrodu, przeprowadzili też oględziny i poszukują ewentualnych świadków. Za uszkodzenie mienia grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t204141.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/bezpieczenstwo;na;euro;2012;policja;szuka;pomocnikow,254,0,1083902.html) Policji jest zbyt mało. Szukają pomocników Na nietypowy pomysł łatania dziur personalnych wpadła łódzka policja.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/t89558.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/atak;na;dziewczyne;bedzie;go;kosztowal;2;lata;wiezienia,216,0,1079000.html) Atak na dziewczynę będzie go kosztował 2 lata więzienia? Pokrzywdzonej udzielono pomocy w szpitalu, następnie została zwolniona do domu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/70/t214086.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/raport;ue;w;polsce;zle;warunki;zwierzat;w;zoo,14,0,1078286.html) W całym kraju źle, a najgorzej w Chorzowie Za zły stan higieny i niezadowalające warunki przetrzymywania zwierząt - to główne zarzuty po adresem ogrodów zoologicznych.
bFelxYaG
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)