Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
grecja
02.02.2011 15:27

Znowu zamach na ministerstwo w Grecji?

Paczka zaadresowana do biura ministra sprawiedliwości zawierała materiały wybuchowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MPD01605/CC/Flickr)

Grecka policja zdetonowała w Atenach przesyłkę zawierającą niewielką ilość materiałów wybuchowych, którą wysłano do ministerstwa sprawiedliwości. Paczka przypominała te wysyłane jesienią 2010 roku do zagranicznych przywódców i ambasad w Grecji.

Pracownicy ochrony w ministerstwie przejęli paczkę i zawiadomili policję, która przeprowadziła kontrolowaną eksplozję przed gmachem resortu. Przesyłka została zaadresowana do biura ministra, a jako nadawca widniało na niej _ stowarzyszenie aplikantów adwokackich _ - powiedział przedstawiciel sił bezpieczeństwa Atanasios Kokalakis.

Policja podejrzewa, że istnieje związek między tą akcją a trwającym od 17 stycznia procesem 13 domniemanych członków greckiej grupy anarchistycznej _ Konspiracja grup ogniowych _. Przyznała się ona do wysłania wybuchowych przesyłek w listopadzie 2010 roku.

_ Konspiracja grup ogniowych _ ujawniła się, jak pisze AFP, na początku roku 2008. Organizacja ta identyfikuje się z anarchistami. Przeprowadziła ataki z użyciem urządzeń zapalających na znane osoby lub instytucje polityczne i gospodarcze. W żadnym z zamachów nikt nie zginął. Greckie władze uznają organizację za terrorystyczną.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/167/t115111.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kolejne;bomby;w;przesylkach;eksplozja;w;centrum;aten,47,0,703023.html) Kolejne bomby w przesyłkach. Eksplozja w centrum Aten Bomby przeznaczone były dla ambasad Meksyku, Holandii i Belgii oraz do rąk prezydenta Francji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t126405.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;grecji;zamieszki;minister;ranny,245,0,736245.html) W Grecji zamieszki. Minister ranny Nie działa transport publiczny, przestrzeń powietrzna zamknięta, nie są nadawane wiadomości.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/11/t130571.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ateny;strajkuje;metro;nie;jezdza;autobusy,83,0,763987.html) Ateny: Strajkuje metro, nie jeżdżą autobusy Pracownicy komunikacji miejskiej protestują przeciwko planowanej obniżce płac.
Tagi: grecja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz