Notowania

pis
09.11.2012 13:27

Znów chcą ukarania marszałek Ewy Kopacz

Mariusz Błaszczak: Takiego wydarzenia nie spotykaliśmy wcześniej w polskim parlamencie. Część rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej rozważa pozew wobec Palikota.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak poinformował, że złoży wniosek do komisji etyki o ukaranie marszałek Sejmu Ewy Kopacz za brak reakcji na słowa Janusza Palikota dot. polityków PiS. Dodał, że część rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej rozważa pozew wobec Palikota. *

Palikot rozpoczął swoje wystąpienie nt. sejmowej informacji premiera o polityce europejskiej od zwrócenia się do PiS. _ Najpierw państwo oskarżyliście, że premier polskiego rządu zabił prezydenta naszego kraju, teraz chcecie rozwalić UE i pozbawić Polskę 300, 400 mld zł. Wasze miejsce jest nie tu, w parlamencie, wasze miejsce jest w więzieniu i wy do tego więzienia traficie wcześniej czy później _ - mówił.

_ - Takiego wydarzenia nie spotykaliśmy wcześniej w polskim parlamencie. W związku z tym, że marszałek Sejmu Ewa Kopacz, która prowadziła obrady, nie zareagowała, w imieniu klubu parlamentarnego PiS składam wniosek do komisji etyki o ukaranie marszałek Sejmu. To marszałek Sejmu powinien reagować, gdy poseł zachowuje się w sposób urągający godności izby poselskiej, a tak się wydarzyło dzisiaj, podczas rannego posiedzenia _ - powiedział Błaszczak w trakcie piątkowego briefingu w Sejmie.

Błaszczak zastanawiał się również, czy gdy Donald Tusk nie może czegoś powiedzieć, to Palikot mówi w jego zastępstwie.

Szef klubu PiS zapytany, dlaczego nie wnioskuje o ukaranie Palikota, odpowiedział: _ mamy świadomość, że ten pan działa w ten sposób od dłuższego czasu i mamy świadomość, że komisja etyki jest dla tego pana pobłażliwa _.

_ - Jeśli chodzi o to, co wydarzyło się rano, atak na ofiary katastrofy smoleńskiej, to - z tego co wiemy - rozważane są pozwy rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej wobec tego pana _ - dodał. Błaszczak nie chciał sprecyzować, czy na pozew zdecyduje się szef PiS Jarosław Kaczyński.

Rano w Radiu Zet Palikot odnosząc się do katastrofy smoleńskiej, mówił m.in.: _ pili do późna w nocy, dlatego spóźnili się pół godziny. Gdyby się nie spóźnili, wszyscy by żyli - wylądowaliby przed Jakiem 40, bo pół godziny wcześniej nie było mgły. Jedna z tych osób przeżyła, bo była tak upita, że nie wstała rano. Następnego dnia lecieli i leczyli kaca _.

Czytaj więcej w Money.pl
Pełnomocnik Kaczyńskiego ma wniosek Mec. Piotr Pszczółkowski uważa, że WPO w Warszawie nie daje gwarancji rzetelności w tej sprawie.
"Wulgarne słowa" posła PO na temat Smoleńska Szef klubu PiS zwrócił się z pismem do premiera. Nie chciał jednak dokładnie powiedzieć, o jaką wypowiedź chodzi.
Tagi: pis, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz