Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rynek mieszkaniowy
09.08.2011 10:40

Znika duża ulga. Ceny nieruchomości pójdą w górę

Nie będzie już 90. procentowej ulgi przy przekształcaniu użytkowania wieczystego we własność.

Podziel się
Dodaj komentarz
(photoGartner/iStockphoto)

*Od dziś nie będzie 90-procentowej ulgi przy przekształcaniu użytkowania wieczystego we własność. Przepis zobowiązywał gminy i jednostki samorządu terytorialnego do przekształcania użytkowania wieczystego we własność z bonifikatą dla osób fizycznych nawet do 90 procent. *

_ - Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis jest niezgodny z Ustawą Zasadniczą, bo ogranicza możliwość samodzielnego władania nieruchomością przez gminy - _ mówi Aleksander Skirmuntt z Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami. Jego zdaniem, opłaty za grunt nie wzrosną natychmiast.

POSŁUCHAJ ALEKKSANDRA SKIRMUTTA:

Zdaniem Aleksandra Skirmuntta, ustawodawca zadbał też o to, żeby przyspieszyć proces przekształcania wieczystego we własność, co z kolei będzie korzystne dla właścicieli nieruchomości.

Dzięki nowym przepisom, skorzystają nie tylko wspólnoty mieszkaniowe, ale powinny też zostać uregulowane stosunki własności w Warszawie, w której praktycznie całe centrum jest w użytkowaniu wieczystym. Prezydent ma czas do 26 sierpnia na podpisanie ustawy. Bonifikata przy przekształcaniu pozostaje w wypadku gruntów Skarbu Państwa. Dotyczy to również ziemi z zasobów Agencji Nieruchomości Rolnych.

Planujesz kupno nieruchomości? Skorzystaj z naszych kalkulatorów i wyszukiwarek
KALKULATOR WALUTOWY Co będzie przedmiotem sprzedaży? Spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego (bez założonej Księgi Wieczystej) Nieruchomość gruntowa / nieruchomość lokalowa Cena transakcyjna: Prowizja agencji nieruchomości: % Wniosek do wydziału Ksiąg Wieczystych oraz wypisy aktu notarialnego - około: PLN Szukasz mieszkania lub domu? Skorzystaj z naszej wyszukiwarki.
Co będzie przedmiotem sprzedaży?
Spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego (bez założonej Księgi Wieczystej)
Nieruchomość gruntowa / nieruchomość lokalowa
Cena transakcyjna:
Prowizja agencji nieruchomości: %
Wniosek do wydziału Ksiąg Wieczystych oraz wypisy aktu notarialnego - około: PLN
Tagi: rynek mieszkaniowy, nieruchomości, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz