Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
narkotyki
12.06.2012 14:44

Znana piosenkarka z zarzutami posiadania narkotyków

Olga J. będzie odpowiadać za posiadanie narkotyków. Takie zarzuty postawiono jej po wtorkowym zatrzymaniu przez stołeczną policję.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStockphoto)

Znana polska piosenkarka Olga J. będzie odpowiadać za posiadanie narkotyków. Takie zarzuty postawiono jej po wtorkowym zatrzymaniu przez stołeczną policję.

_ - Mogę potwierdzić, że rzeczywiście ta osoba została przez nas zatrzymana. Jest już zwolniona. Odpowie za posiadanie środków odurzających _ - powiedział Mariusz Mrozek z zespołu prasowego stołecznej policji.

Według nieoficjalnych informacji PAP ze źródeł zbliżonych do sprawy, w mieszkaniu artystki policjanci znaleźli niewielkie ilości marihuany. Do przeszukania doszło - jak powiedział informator PAP - ponieważ izba celna przechwyciła przesyłkę skierowaną na adres piosenkarki; była w niej m.in. marihuana.vO zatrzymaniu piosenkarki przez policję poinformowało radio RMF.

Menedżerka piosenkarki Katarzyna Litwin proszona o komentarz, poprosiła o czas na wyjaśnienie sprawy.

Za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych, w myśl ustawy antynarkotykowej, grozi do 3 lat więzienia. Zarazem, według ustawy, w wypadkach mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Gdyby udowodniono komuś posiadanie znacznej ilości narkotyków, groziłoby mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Według uchwalonej na początku kwietnia 2011 r. ustawy, w pewnych okolicznościach prokurator, jeszcze przed wydaniem postanowienia o wszczęciu śledztwa, będzie mógł odstąpić od ścigania za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych. Chodzi o przypadki, gdy dana osoba ma nieznaczne ilości narkotyków na własny użytek i nie jest dilerem.

Tagi: narkotyki, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz