Notowania

masakra w newtown
20.12.2012 19:35

Zmiany w prawie po masakrze w Newtown?

W administracji prezydenta Baracka Obamy trwa dyskusja dotycząca ustaw w sprawie dostępności broni palnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Amerykański prokurator generalny leci dzisiaj do Newtown w stanie Connecticut. Eric Holder spotka się tam z przedstawicielami wymiaru sprawiedliwości, prowadzącymi śledztwo w sprawie masakry, w której zginęło 27 osób oraz jej sprawca. *

Wcześniej Holder spotka się z wiceprezydentem Joe Biddenem i z członkami amerykańskiego rządu, z którymi porozmawia o środkach mających zapobiec kolejnym tragediom tego rodzaju.

Przedstawiciele federalnego wymiaru sprawiedliwości będą asystować policjantom i prokuratorom, badającym w Newtown okoliczności masakry sprzed sześciu dni. 20-letni Adam Lanza zastrzelił swoją matkę, po czym wtargnął do jednej ze szkół podstawowych. Zabił tam dwadzieścioro dzieci w wieku 6-7 lat oraz sześć pracownic szkoły. Następnie popełnił samobójstwo. Motywy zbrodni nie zostały dotąd wyjaśnione.

Wczoraj prokurator generalny powiedział, że w administracji prezydenta Baracka Obamy toczy się dyskusja dotycząca ustaw w sprawie dostępności broni palnej. Eric Holder nie wspomniał jednak o ewentualnym przywróceniu zakazu posiadania niektórych rodzajów broni półautomatycznej, który obowiązywał w latach 1994-2004.

Czytaj więcej w Money.pl
"Stany Zjednoczone mają poważny obowiązek" Barack Obama opowiedział się za kontrolą posiadania broni przez Amerykanów.
Obama bliski łez. Tak mówił o ofiarach masakry Barack Obama przekazał rodzinom ofiar masakry w Newtown słowa wsparcia i współczucia ze strony całego narodu amerykańskiego.
Wiadomo, kiedy zginął szaleniec z Newtown 20-letni Adam Lanza, który w piątek zastrzelił 20 dzieci i 6 dorosłych w szkole podstawowej w Newtown, popełnił samobójstwo.
Tagi: masakra w newtown, newtown, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz