Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zmiany w Karcie Nauczyciela jeszcze w czerwcu?

0
Podziel się:

Minister edukacji Krystyna Szumilas chce, by projekt założeń do nowelizacji ustawy Karta Nauczyciela jeszcze w tym miesiącu trafił do komitetu stałego rady ministrów.

Zmiany w Karcie Nauczyciela jeszcze w czerwcu?
(Reporter)

Minister edukacji Krystyna Szumilas chce, by projekt założeń do nowelizacji ustawy Karta Nauczyciela jeszcze w tym miesiącu trafił do komitetu stałego rady ministrów. W MEN przygotowywana jest ostateczna wersja projektu założeń.

_ - Chciałabym, by komitet stały rady ministrów zajął się projektem jeszcze w czerwcu, a rada ministrów jak najszybciej przyjęła założenia. Szacuję, że około września projekt ustawy mógłby trafić do Sejmu _ - powiedziała Szumilas.

Potwierdziła informacje na temat prac nad nowelizacją ustawy przekazane przez Związek Nauczycielstwa Polskiego po wczorajszym spotkaniu z szefową MEN.

Zgodnie z przedstawionym w marcu projektem założeń planowane zmiany w Karcie Nauczyciela dotyczyć mają m.in. określenia wymiaru urlopu wypoczynkowego nauczycieli, kryteriów udzielania im urlopów dla poratowania zdrowia oraz sposobu rozliczania środków wydatkowanych przez samorządy na wynagrodzenia nauczycieli. Pod koniec maja MEN informowało, że trwa opracowywanie projektu po uzgodnieniach międzyresortowych i konsultacjach społecznych.

O pilne spotkanie z minister edukacji i rozmowę na temat harmonogramu prac nad projektem wystąpił w ubiegłym tygodniu zarząd główny Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Wczoraj po spotkaniu z Szumilas związkowcy poinformowali, że - obok informacji na temat prac nad nowelizacją Karty Nauczyciela - poruszono także kwestie takie jak m.in. wdrażanie reformy obniżającej wiek szkolny, bezrobocia wśród nauczycieli. Według ZNP rozmawiano również na temat łamania prawa oświatowego - do jakiego zdaniem związku - dopuszczają się samorządy.

Czytaj więcej w Money.pl
Opozycja: Ta zmiana zaszkodzi nauczycielom PiS i Solidarna Polska krytykują projekt założeń nowelizacji Karty Nauczyciela przygotowany przez MEN.
Nie wszyscy załapią się na dłuższe urlopy Podczas konferencji prasowej Donald Tusk przyznał, że rozumie rozczarowanie osób, które nie załapią się na dłuższy urlop macierzyński.
To dyskryminacja. Prawo musi się zmienić - _ Przecież matki nie mogą być dzielone ze względu na to, kiedy urodziły dzieci _ - uważa szef SLD.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)