Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zmiany na drogach. "Polowania nie będzie"

0
Podziel się:

Od dziś samochody osobowe i motocykle mogą zatrzymywać inspektorzy transportu drogowego.

Zmiany na drogach. "Polowania nie będzie"
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Od dziś samochody osobowe i motocykle mogą zatrzymywać nie tylko policjanci, ale także inspektorzy transportu drogowego. Do tej pory kontrolowali oni głownie ciężarówki.

Rzecznik inspektoratu Alvin Gajadhur mówi, że inspektorzy nie będą specjalnie _ polować _ na kierowców samochodów osobowych, ale będą reagować na łamanie przepisów przez tych kierowców.

POSŁUCHAJ ALVINA GAJADHURA:

Wykroczenie stwierdzone przez inspektora może być podstawą do ukarania kierowcy mandatem.

Polscy kierowcy mogą ponadto od dziś jeździć szybciej niż dotychczas. Według nowych przepisów po autostradzie można pędzić nawet 140 kilometrów na godzinę, a po dwujezdniowych drogach ekspresowych 120 kilometrów na godzinę.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/20/t87572.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/w;sylwestra;autostrada;140;km;na;godzine,224,0,743904.html) W Sylwestra autostradą 140 km na godzinę Nowe limity prędkości wejdą w życie 31 grudnia. Szybciej pojedziemy też ekspresówkami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/157/t126621.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kolejny;elektroniczny;bat;na;kierowcow,86,0,740182.html) Kolejny, elektroniczny bat na kierowców Operatorzy autostrad wykorzystają specjalne czujniki do namierzania piratów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/155/t32923.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kierowcy;kradna;policjantki;w;mini;z;kartonu,243,0,732659.html) Kierowcy kradną policjantki w mini z kartonu Figurki ustawione na poboczach dróg sprawiają, że kierowcy zwalniają tempo jazdy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)