Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zmiana zasad przyznawania becikowego tylko w niektórych gminach

0
Podziel się:

W wielu miejscowościach wsparcie przysługuje jedynie rodzinom o bardzo niskich dochodach.

Zmiana zasad przyznawania becikowego tylko w niektórych gminach
(DomenicoGelermo/iStockphoto)
bEKpIlsl

Tylko niektóre samorządy zamierzają ograniczyć zasady przyznawania pomocy po urodzeniu dziecka. Większość z nich już teraz stosuje kryterium dochodowe do niej uprawniające.

Nie tylko rząd, ale również samorządy, które zdecydowały się ze swoich pieniędzy wypłacać rodzicom dodatkowe becikowe, zastanawiają się nad wprowadzeniem zmian w jego przyznawaniu.

Na przykład w Krakowie radni chcą przyznawać wyższe niż dotychczas becikowe, ale tylko na trzecie i kolejne dziecko. Podobnie jest w Wadowicach. Radni zdecydowali tam, że ta forma pomocy powinna trafiać do rodzin wielodzietnych - pisze_ Dziennik Gazeta Prawna. _

bEKpIlsn

Gminy muszą szukać oszczędności w swoich wydatkach, aby moc realizować kolejne zadania nakładane na nie przez rząd. Jednak większość z 43 gmin, ktore wypłacają rodzinom własne becikowe, nie przewiduje na przyszły rok wprowadzania zmian w ich przyznawaniu. W wielu i tak wsparcie przysługuje jedynie rodzinom o bardzo niskich dochodach. Na przykład w Starogardzie Gdańskim to 316 zł miesięcznie na osobę.

więcej na temat becikowego w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/29/t93469.jpg ) ] (http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje/bez-zaswiadczenia-nie-bedzie-becikowego.html) Duże zmiany w becikowym. Spiesz się! Jeszcze do końca tego roku można dostać tysiąc złotych na dziecko na uproszczonych zasadach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/134/t128902.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/becikowe;po;nowemu;ministerstwo;przypomina,198,0,876230.html) Becikowe po nowemu. Ważna zmiana Od przyszłego roku, żeby otrzymać tzw. becikowe, trzeba będzie przedstawić zaświadczenie, że matka od co najmniej 10. tygodnia ciąży pozostawała pod opieką lekarza.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/143/t131983.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pjn;chce;rozdawac;pieniadze;na;dzieci,140,0,813964.html) PJN chce rozdawać pieniądze na dzieci Partia chce by młodzi rodzice zamiast becikowego przez rok dostawali 500 złotych miesięcznie. Do tego postuluje wydłużenie urlopów macierzyńskich.
bEKpIlsO
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)