Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zmiana na stanowisku prezydenta Dagestanu

0
Podziel się:

67-letni Abdułatipow, choć urodzony w Dagestanie, większą część życia spędził w Moskwie, stąd oceniany jest jako osoba w mniejszym stopniu uwikłana w rywalizację o władzę i pieniądze.

Zmiana na stanowisku prezydenta Dagestanu
(AP/FOTOLINK/East News)
bFfBOSpx

Prezydent Rosji Władimir Putin odwołał ze stanowiska dotychczasowego prezydenta Dagestanu Magomiedsałama Magomiedowa, a na jego miejsce powołał tymczasowo Ramzana Abdułatipowa, deputowanego rządzącej partii Jedna Rosja - podano dziś na Kremlu.

67-letni Abdułatipow, choć urodzony w Dagestanie, większą część życia spędził w Moskwie, stąd oceniany jest jako osoba w mniejszym stopniu uwikłana w rywalizację o władzę i pieniądze w niespokojnej republice na Kaukazie Północnym - pisze Reuters.

Dagestan jest jedną z najbiedniejszych, najbardziej zróżnicowanych etnicznie i niespokojnych republik Federacji Rosyjskiej. Na porządku dziennym są tam akty przemocy, których ofiarami najczęściej padają policjanci i żołnierze. O ataki te zwykle obwinia się miejscowe gangi i islamskich rebeliantów.

bFfBOSpz

_ - Dagestan jest bez wątpienia największym wyzwaniem dla bezpieczeństwa w regionie, a wraz ze zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi w Soczi w Kraju Krasnodarskim w 2014 roku, Kreml musi zaprowadzić porządek _ - powiedział Achmed Jarlikapow z Rosyjskiej Akademii Nauk, specjalizujący się w sprawach Dagestanu.

Według danych MSW w 2012 roku w atakach na Kaukazie Północnym zginęło 211 przedstawicieli sił bezpieczeństwa oraz 78 cywilów.

Czytaj więcej w Money.pl
"Pierwszy macho Rosji" wraca do sportu Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin - wbrew krążącym w Moskwie pogłoskom - przywróci do swojego rozkładu dnia zajęcia sportowe.
To nie żart! Opozycja prosi Putina o pomoc Przeciwnicy Władimira Putina przynieśli dziś do jego biura kilkadziesiąt petycji
Plowanie na hakerów czy niepokornych? Nowe prawo forsowane przez Kreml, ma przede wszystkim określać odpowiedzialność użytkowników za podejmowane przez nich działania w sieci.
bFfBOSqa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)