Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Złote Wagi dla Olejnik i Iłowieckiego

0
Podziel się:

Dziennikarze zostali laureatami nagrody Naczelnej Rady Adwokackiej.

Złote Wagi dla Olejnik i Iłowieckiego
(PAP/Leszek Szymański)

Monika Olejnik z Radia Zet i publicysta Maciej Iłowiecki zostali we wtorek laureatami nagrody Złotej Wagi, przyznawanej dziennikarzom przez Naczelną Radę Adwokacką.

Olejnik doceniono _ za dociekliwe poszukiwanie prawdy, którą w szumie medialnym czasem trudno wyłowić _, a Iłowieckiego _ za prawość i walkę o prawdę w polskich mediach _.

Odbierając nagrodę Olejnik podkreśliła, że jest ona dla niej niezwykle cenna, bo przyznana przez adwokatów, w towarzystwie wybitnego dziennikarza i osób, które wcześniej wyróżniono. Zdaniem Iłowieckiego ważne jest to, za co i od kogo dostaje się nagrody, dlatego bardzo ceni on wyróżnienie przez adwokaturę jego rzetelności.

Monika Olejnik jest dziennikarką prasową, radiową i telewizyjną. Rozpoczynała pracę w latach 80. w radiowej _ Trójce _. Od 2001 roku pracuje w Radiu _ Zet _, w którym prowadzi rozmowy z politykami w audycji _ Gość Radia Zet _ i niedzielnym programie _ Siódmy dzień tygodnia _. Prowadzi także _ Kropkę nad i _ w TVN 24; publikuje dla _ Gazety Wyborczej _.

Maciej Iłowiecki, publicysta i dziennikarz, pracę rozpoczynał w latach 50. Do 1989 roku pisał m.in. dla tygodnika _ Polityka _, był ekspertem ds. mediów strony solidarnościowej podczas obrad Okrągłego Stołu i prezesem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Zajmuje się niezależną publicystyką, współpracuje z Telewizją _ Polsat _, prowadzi działalność naukową i pedagogiczną na wyższych uczelniach.

Złota Waga to nagroda przyznawana przez Naczelną Radę Adwokacką dziennikarzom za rzetelne, poparte głęboką wiedzą i odznaczające się obiektywizmem publikacje i audycje na tematy prawne.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)