Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
reformy w grecji
18.12.2013 23:48

Złota Jutrzenka nie dostanie pieniędzy z budżetu

Decyzję w tej sprawie poparło 241 deputowanych Parlamentu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/ALEXANDROS VLACHOS)
Przywódca Złotej Jutrzenki Nikolaos Michaloliakos</br> aresztowany 28 września pod zarzutem </br>przynależności do przestępczego ugrupowania

Odcięcie Złotej Jutrzenki od funduszy państwowych nastąpiło po oskarżeniu przez wymiar sprawiedliwości kierownictwa partii o przekształcenie jej w organizację przestępczą. Decyzję w tej sprawie poparło 241 deputowanych Parlamentu, 26 było jej przeciwnych, a pięciu wstrzymało się od głosu.

Odcięcie Złotej Jutrzenki od pieniędzy z budżetu nastąpiło po oskarżeniu przez wymiar sprawiedliwości kierownictwa partii o przekształcenie jej w organizację przestępczą.

Drogę do podjęcia takiej decyzji otworzyło znowelizowanie w październiku przez grecki parlament ustawy o finansowaniu partii politycznych. Znowelizowana ustawa umożliwia wstrzymanie dotacji państwowych dla tych ugrupowań, które zostaną oskarżone o działalność przestępczą lub terrorystyczną.

Przywódca Złotej Jutrzenki Nikolaos Michaloliakos, pięciu deputowanych i dziesiątki członków tej partii aresztowano 28 września pod zarzutem przynależności do przestępczego ugrupowania. Była to reakcja na serię ataków na imigrantów oraz na zamordowanie walczącego z rasizmem rapera Pawlosa Fyssasa.

Złota Jutrzenka, niegdyś marginalne ugrupowanie, urosła do rangi znaczącej siły politycznej z poparciem rzędu 12-13 proc. W ubiegłorocznych wyborach zdobyła 18 miejsc w 300-osobowym parlamencie.

Czytaj więcej w Money.pl
Przyznali się do zabójstwa. To był odwet Grupa przedstawiająca się jako Siły Rewolucyjne Wojowniczego Narodu oświadczyła, że zastrzelenie dwóch osób przed biurem Złotej Jutrzenki to odwet za śmierć lewicującego muzyka Pawlosa Fyssasa.
Morderstwo przed biurem jednej z partii Partia w komunikacie skrytykowała, że rząd odmówił ochrony policyjnej pomimo gróźb wobec członków ugrupowania.
Grecja: Lider Złotej Jutrzenki zatrzymany Nikolaos Michaloliakos został zatrzymany pod zarzutem tworzenia organizacji przestępczej.
Tagi: reformy w grecji, złota jutrzenka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz