Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Źli rodzice trafią na szkolenie

0
Podziel się:

Sądy będą mogły skierować rodziców znęcających się nad dziećmi na obowiązkowe zajęcia.

Źli rodzice trafią na szkolenie
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Uderzenie dziecka może skończyć się obowiązkową reedukacją rodzica, a nawet zawieszeniem praw rodzicielskich - pisze _ Rzeczpospolita _.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przygotowuje projekt zmian w ustawach zapobiegających przemocy w rodzinie.

Karane mają być wszystkie naruszające godność zachowania wobec dzieci. A więc zarówno przemoc fizyczna, jak i psychiczne maltretowanie czy zaniedbywanie ich potrzeb życiowych. Szybsza ma być interwencja w sytuacjach kryzysowych. Projekt Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej zakłada między innymi, że pracownik socjalny będzie miał prawo nawet do zabrania dziecka z domu, w którym - jak podejrzewa - dzieje się coś złego.

Natomiast bijący będzie usuwany z domu, i to natychmiast, nawet wtedy, gdy należy on do niego. Jeśli nie będzie miał gdzie mieszkać, trafi do noclegowni.
Projekt Ministerstwa Pracy przewiduje również, że sądy będą mogły skierować rodziców znęcających się nad dziećmi na obowiązkowe zajęcia korekcyjno-edukacyjne.

Psychologowie bardzo na te programy liczą, bo oceniają, że 90 procent rodziców bije dzieci, nie znając innych metod wychowawczych.

Według Ministerstwa Pracy, do bicia swoich dzieci przyznaje się co dziesiąty rodzic. Obecne rozwiązania prawne, zapobiegające przemocy w rodzinie, są nieefektywne. Ofiary zbyt długo czekają na pomoc.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)