Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ziobro
10.01.2010 10:58

Ziobro przeprosił doktora Garlickiego

Były minister sprawiedliwości nie zgadza się z wyrokiem sądu, ale musiał go wykonać.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

W sobotę wieczorem w blokach reklamowych po głównych serwisach informacyjnych w Polsacie, TVN i TVP 1 na dziesięć sekund wyświetliła się plansza z oświadczeniem byłego ministra sprawiedliwości ZbigniewaZiobry.

_ - W wykonaniu orzeczenia sądu: Ja, Zbigniew Ziobro przepraszam Pana dr Mirosława Garlickiego za wypowiedzenie pod jego adresem słów - już nikt nigdy przez tego Pana życia pozbawiony nie będzie - które naruszyły cześć Pana dr Mirosława Garlickiego _ - brzmiały przeprosiny napisane brązowymi literami na zielonym tle.

Sprawa jest związana z zatrzymaniem Garlickiego przez CBA w lutym 2007 r. Gdy dwa dni później sąd aresztował lekarza, informację i film z zatrzymania ordynatora kardiochirurgii ze szpitala MSWiA w Warszawie ujawniono na wspólnej konferencji Ziobry i szefa CBA Mariusza Kamińskiego. Lekarzowi zarzucono m.in. korupcję i zabójstwo pacjenta. Mówiąc o aresztowaniu, Ziobro oświadczył, że _ już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie _.

Lekarz spędził w areszcie trzy miesiące, po których sąd apelacyjny nakazał zwolnienie go, uznając zarzut zabójstwa za mocno wątpliwy. Proces Garlickiego, oskarżonego m.in. o korupcję, trwa przed warszawskim sądem.

Za słowa ministra dr Garlicki wytoczył mu cywilny proces o ochronę dóbr osobistych. Wygrał go w obu instancjach. W październiku 2009 r. Sąd Najwyższy odmówił przyjęcia kasacji z powodu niespełnienia wymienionych w kodeksie postępowania cywilnego przesłanek do przyjęcia skargi kasacyjnej. Wyrok stał się ostateczny.

Ziobro zapowiadał odwołanie do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu - co nie wstrzymuje jednak wykonania wyroku i przeprosin dra Garlickiego w kilku telewizjach. _ - Zawsze mówiłem, że będę respektował rozstrzygnięcie niezawisłego sądu _ - tak Ziobro odpowiedział wówczas w TVN24 na pytanie, czy przeprosi Garlickiego. Zarazem ocenił, że wyrok jest _ zagrożeniem dla wolności słowa _.

Tagi: ziobro, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, prawo, najważniejsze, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz