Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ziobro pozwał Palikota. Szef RP: Ziobro nie ma dystansu do siebie

0
Podziel się:

Mam nadzieję, że przez tych dwóch panów - Kaczyńskiego i Ziobrę - już żaden człowiek w Polsce nie będzie zabity. - powiedział Janusz Palikot.

Ziobro pozwał Palikota. Szef RP: Ziobro nie ma dystansu do siebie
(Maciej Goclon/East News)

Szef SP Zbigniew Ziobro chce uchylenia immunitetu Januszowi Palikotowi; złożył w sądzie wniosek przeciwko liderowi RP, zarzuca mu pomówienie. _ To problem Ziobry i innych ideologów, że oni nie mają dystansu do siebie _ - odpowiada Palikot.

Dziś rzecznik klubu SP Patryk Jaki poinformował, że Ziobro skierował do marszałek Sejmu Ewy Kopacz wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie Palikota do odpowiedzialności karnej. Napisano w nim, że szef RP publicznie pomówił Ziobrę 20 czerwca 2011 roku w _ Kropce nad i _ TVN24.

Szef Ruchu, pytany wówczas _ czy podpisałby się pod słowami Kazimierza Kutza, że Kaczyński razem z Ziobrą zabili niewinną kobietę _, miał odpowiedzieć: _ Tak i powiem, że mam nadzieję, że przez tych dwóch panów - Kaczyńskiego i Ziobrę - już żaden człowiek w Polsce nie będzie zabity _. Rozmowa dotyczyła samobójczej śmierci b. posłanki SLD Barbary Blidy.

We wniosku przywołano także kolejne słowa Palikota: _ Wracając do wątku o tej odpowiedzialności za śmierć niewinnej kobiety, bardzo współczuję teraz tej nowej mamie, tej żonie Ziobry, temu dziecku, które się urodzi... no przecież jak można żyć przez całe życie z piętnem ojca, które ma ręce wymaczane w krwi _.

Janusz Palikot, poproszony przez PAP o komentarz, powiedział, że jego słowa _ to cytat z samego Ziobry, rodzaj ironii ku przestrodze, a nie dosłowne twierdzenie _.

Po wygranych przez PiS w 2005 r. wyborach Ziobro został ministrem sprawiedliwości. Sławna stała się jego wypowiedź po zatrzymaniu szefa kliniki kardiochirurgii szpitala MSWiA. O Mirosławie G. Ziobro powiedział wtedy: _ Już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie _. Lekarz wygrał z nim proces cywilny i polityk PiS musiał przeprosić za swoje słowa.

We wniosku Ziobry czytamy, że słowa Palikota mogły go _ poniżyć w opinii publicznej oraz narazić na utratę zaufania potrzebnego do sprawowania funkcji publicznej _. Szef SP w czerwcu tego roku złożył do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieście prywatny akt oskarżenia przeciwko Palikotowi - napisano we wniosku.

Biuro Prasowe Kancelarii Sejmu poinformowało PAP, że pismo Ziobry ws. wyrażenia zgody na pociągnięcie Palikota do odpowiedzialności karnej wpłynęło do Kancelarii 31 lipca i zostało skierowane do komisji regulaminowej i spraw poselskich.

Czytaj więcej o tej sprawie w Money.pl Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)