Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
solidarna polska
09.06.2014 15:30

Ziobro: nie będę startował w wyborach samorządowych

Lider Solidarnej Polski chce powalczyć o urząd prezydenta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dobuszynski/Reporter)

O tym kto będzie kandydatem SP na prezydenta zdecyduje ostatecznie kongres partii, ale zapewnił, że _ zarząd SP już wiele miesięcy temu powierzył mi wstępnie propozycję udziału w wyborach na prezydenta kraju. Moim zadaniem jest przygotowywać się ewentualnie do realizacji tego postawionego mi przez partię ambitnego zadania, jeśli taka będzie ostateczna wola kongresu SP _ - zaznaczył Zbigniew Ziobro.

Ocenił, że przyszłoroczne wybory prezydenckie będę miały rozstrzygający wpływ na wybory parlamentarne. Pytany, czy zamierza kandydować do Senatu Ziobro powiedział, że zależy to od tego, jaka będzie wola partii. - _ Nasza partia jest partią demokratyczną. Jeśli taka będzie jej wola, to ja oczywiście się podporządkuję _ - mówił.

Ziobro dziękował wszystkim, którzy oddali głos na SP w wyborach do PE. Podkreślił, że blisko 10 proc. poparcie w Małopolsce to wynik zobowiązujący i _ dający realne szanse walki o dobre miejsca w sejmiku wojewódzkim, wyborach prezydenta RP i wyborach parlamentarnych _.

Lider SP mówił, że jeśli chodzi o wybory do sejmiku województwa, SP będzie startować samodzielnie lub w koalicji z ugrupowaniami centroprawicy. - _ Już są prowadzone przez naszych przedstawicieli lokalnych rozmowy m.in. z partią Jarosława Gowina i narodowcami _ - mówił Ziobro, zaznaczając, że finał tych rozmów nie jest przesądzony.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/36/243492.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wywiady/artykul/myslimy;o;zwyciestwie;ale;wyciagamy;tez;reke;do;pis,166,0,1549222.html) *Myślimy o zwycięstwie, ale wyciągamy też rękę do PiS * Zbigniew Ziobro zapewnia, że SP przetrwa, ale jednocześnie nie pogardzi wsparciem swej dawnej partii.
Z kolei w wyborach prezydenta Krakowa, Solidarna Polska - jak mówił Ziobro - będzie szukać własnego kandydata, ale jest też gotowa rozmawiać o wspólnym kandydacie z innymi ugrupowaniami.

_ - Kraków wymaga zmiany i dobrego gospodarza. Będziemy starali się wyłonić naszego kandydata w wyborach prezydenckich i jesteśmy gotowi rozmawiać o szerszych koalicjach z tymi, którzy chcieliby zmiany, chociaż nie bardzo widać chętnych do rzeczywistej zmiany w Krakowie, biorąc pod uwagę, że PiS pozostaje w cichej koalicji z prezydentem Majchrowskim i wspiera go w różnych działaniach w Radzie Miasta. Solidarna Polska chce być wyraźną opozycją _ - podkreślił Ziobro.

W majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego Solidarna Polska znalazła się pod progiem wyborczym uzyskując 3,98 proc. poparcia.

Czytaj więcej w Money.pl
Ziobro pewny swego. "Rozwijamy sztandary" W wyborach do PE jego partia zyskała 3,98 proc. głosów.
Ziobro: odejście dwóch posłów to nie tragedia Według cząstkowych danych przekazanych przez PKW Solidarna Polska nie przekroczyła 5 proc. progu wyborczego w niedzielnych wyborach do PE - uzyskała 4,04 proc. głosów.
Ziobro domaga się rezygnacji europosłów _ Ci europosłowie skompromitowali się swoimi wypowiedziami na temat pakietu energetyczno - klimatycznego _.
Tagi: solidarna polska, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz