Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ziobro gromi policję

0
Podziel się:

Policja miała pełną wiedzę na temat zagrożeń i mimo to nie przedsięwzięła wystarczających środków by zapobiec tragedii - ocenił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przedstawiając wstępne ustalenia z przeglądu akt śledztwa, dotyczącego zabójstwa dwóch braci w Wołominie.

Policja miała pełną wiedzę na temat zagrożeń i mimo to nie przedsięwzięła wystarczających środków by zapobiec tragedii - ocenił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, przedstawiając wstępne ustalenia z przeglądu akt śledztwa, dotyczącego zabójstwa dwóch braci w Wołominie.

"Naszym zdaniem konieczne jest więc ustalenie odpowiedzialności karnej policjantów za ewentualne nie dopełnienie obowiązków w tym zakresie" - dodał.

Kontrolę przeprowadza też na polecenie komendanta głównego policji Biuro Kontroli KGP. Z jego wstępnych ustaleń - jak poinformowała PAP rzeczniczka komendanta głównego Danuta Wołk- Karaczewska - nie wynika by policjanci popełnili błędów w tym śledztwie.

Dymisje w prokuraturze - efekt zabójstw w Wołominie

„Sprawa wołomińska była prowadzona nieprawidłowo" - stwierdził Zbigniew Ziobro i zdymisjonował prokurator rejonową w Wołominie oraz zastępcę prokuratora okręgowego w Warszawie*. *
Zbigniew Ziobro wyjaśnił, że osoby te niewłaściwie nadzorowały postępowanie w sprawie zabójstwa, popełnionego przed dwoma tygodniami w Wołominie. To efekt zaniedbań w sprawie Michała Gruszczyńskiego, zabójcy dwóch braci, Dariusza i Roberta Cz. - podaje wprost.pl

Minister Ziobro powiedział, że zarządził postępowanie przygotowawcze, które ma ustalić odpowiedzialność karną prokuratury i policji z Wołomina.
Zdaniem ministra śledztwo nie było prowadzone właściwie a policja odpowiada za brak należytej ochrony świadków.

Ziobro: Policja posiadała pełną wiedzę o zagrożeniu Kryminalista Michał Gruszczyński kilkanście dni temu zastrzelił Dariusza Cz. Rodzina zabitego twierdzi, że zwracała się do prokuratury o pomoc, ale bezskutecznie. Przedwczoraj Gruszczyński zastrzelił kolejnego z czterech braci Cz. - Roberta, kiedy ten odwiedził grób brata.Teraz pozostali dwaj bracia Cz. oraz ich rodziny mają policyjną ochronę.

Minister Zbigniew Ziobro zwrócił uwagę, że Gruszczyński, który dopuścił się poważnych przestępstw, szybko wyszedł z więzienia co pozwoliło mu na dokonanie zabójstw.

W ciągu najbliższych godzin do praskiego sądu okręgowego trafi wniosek o areszt dla 25-letniego Michała Gruszczyńskiego, podejrzewanego o zabójstwo dwóch braci w Wołominie. Postanowienie o areszcie jest konieczne do wystawienia za nim listu gończego.
N a każdym skrzyżowaniu Wołomina widać patrole policyjne.

Trwają trwają poszukiwania mężczyzny. Policja wyznaczyła nagrodę w wysokości dwudziestu tysięcy złotych dla tego kto pomoże w jego ujęciu.

Mieszkańcy Wołomina niechętnie mówia o tej sprawie. Psychozy strachu w mieście nie ma, ale po zmroku niechętnie wychodzi się z domu - mówi mężczyzna, który chce zachować anonimowość.

Policjanci poszukują Michała Gruszczyńskiego od soboty. W akcji bierze udział ponad 250-ciu policjantów, psy tropiące i śmigłowiec.

wiadomości
gospodarka
prawo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)