Notowania

pis
18.12.2012 15:52

Ziobro apeluje do Kaczyńskiego o przerwanie bojkotu RBN

Rada z udziałem prokuratora generalnego zajmie się niektórymi wątkami śledztwa dot. katastrofy smoleńskiej. PiS odpowiedział.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maj/Reporter)

Lider SP Zbigniew Ziobro apeluje do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego o przerwanie bojkotu i udział w środowym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Rada z udziałem prokuratora generalnego zajmie się niektórymi wątkami śledztwa dot. katastrofy smoleńskiej.

Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak powiedział, że Jarosław Kaczyński nie pojawi się na środowym posiedzeniu RBN.

_ - Chciałbym zwrócić się z apelem do pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego i prośbą wręcz, by choćby na ten jeden raz zawiesił swoją decyzję o bojkocie RBN - konstytucyjnego organu RP - i wziął w niej udział, byśmy razem - Solidarna Polska i PiS - mogli pokazać, że potrafimy współpracować i współdziałać na rzecz bardzo ważnej dla Polski i Polaków sprawy _ - powiedział Ziobro na konferencji prasowej w Sejmie.

Jego zdaniem _ nawet największe animozje i spory personalne, polityczne _ powinny zostać zawieszone w celu wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej.

_ - Możemy pokazać, że działamy razem. Jest to konstytucyjne gremium, a nie żadne prywatne spotkanie przy winie u pana prezydenta _ - dodał Ziobro.

Poinformował, że w sprawie środowego posiedzenia RBN wysłał list otwarty do prezesa PiS, w którym oprócz apelu o zawieszenie bojkotu RBN wezwał Kaczyńskiego, aby _ wsparł działania służące wyjaśnieniu katastrofy smoleńskiej _.

Lider Solidarnej Polski podkreślił, że jego partia od dawna apeluje o podjęcie działań, które pozwolą na rzetelne wyjaśnienie przyczyn katastrofy smoleńskiej. Dlatego - jak dodał - SP złożyła niedawno w Sejmie projekt uchwały dotyczącej powołania komisji obywatelskiej, która z udziałem międzynarodowych ekspertów mogłaby w bezstronny sposób wyjaśnić wszystkie okoliczności katastrofy.

Ziobro zapowiedział także, że w trakcie środowego posiedzenia RBN przedstawi propozycje, które - według niego - mają ułatwić prowadzenie śledztwa dotyczącego katastrofy i umożliwić szybkie sprowadzenie z Rosji wraku samolotu Tu-154M.

_ - Bądźmy poważni. Pamiętajmy, że Rada Bezpieczeństwa Narodowego jest organem doradczym prezydenta, a prezydent Bronisław Komorowski wykorzystuje RBN w kreowaniu własnej polityki wizerunkowej _ - tak odpowiedział na tę inicjatywę Błaszczak.

Jak podkreślił szef klubu PiS, Solidarna Polska jest partią z poparciem poniżej progu wyborczego, a jej lider _ wyraźnie doszedł do wniosku, że należy wziąć udział w kreowaniu opozycji koncesjonowanej, które nie zagrozi Donaldowi Tuskowi, a będzie rozbijać prawicę _.

_ - Zbigniew Ziobro jest politykiem przegranym, który z uporem godnym lepszej sprawy próbuje utrzymać się na powierzchni _ - dodał Błaszczak.

Prokurator generalny Andrzej Seremet weźmie w środę udział w posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego, która zajmie się niektórymi wątkami śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej. Temat posiedzenia zaproponowany przez Ziobrę dotyczy ewentualnych wpływów zewnętrznych na to, co się dzieje wokół śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej. Prokurator generalny i minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki przedstawią swoje oceny i opinie.

W listopadzie, po posiedzeniu RBN, prezydent Bronisław Komorowski uznał, że - zgodnie z sugestią prezesa SP - warto zbadać aspekt ewentualnego _ zewnętrznego czynnika _ działającego destrukcyjnie na społeczeństwo polskie w kontekście katastrofy smoleńskiej.

Podczas listopadowego spotkania z prezydentem prokurator generalny przedstawił informację na temat śledztwa dotyczącego katastrofy smoleńskiej. W ocenie Komorowskiego były one _ uspokajające i wyczerpujące _ - podała wówczas Kancelaria Prezydenta.

Czytaj więcej w Money.pl
PiS wydaje krocie na medialny trening prezesa O pieniądzach, jakie za wizerunkowe szkolenia płaci największa partia opozycyjna, krążą _ milionowe _ legendy.
"Premier" Gliński powraca. Zapowiada... Raport obywatelski o polskiej wolności i republice ma odwoływać się do dorobku eksperckich, publicznych debat poświęconych najważniejszym problemom kraju.
Kaczyński wyznaczył zadanie narodowe Prezes PiS: _ nie było w Polsce od 1989 roku gorszego rządu niż ten, który jest obecnie _.
Tagi: pis, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz