Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
krym
19.03.2014 09:08

Zimna wojna coraz bliżej. "Putin odniósł sukces na krótką metę"

"Władymir Putin wybrał strategię błyskawicznego uderzenia i odniósł sukces" - tak szef BBN oceniał aneksję Krymu przez Rosję.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maj/Reporter)

_ Władymir Putin wybrał strategię błyskawicznego uderzenia i odniósł sukces _ - tak w Poranku RDC gen. Stanisław Koziej oceniał wczorajsze orędzie prezydenta Rosji i podpisanie przez niego traktatu o przyjęciu ukraińskiego Krymu do Federacji Rosyjskiej.

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego podkreślał w RDC, że sukces jaki odniósł wczoraj Putin w dłuższej perspektywie może jednak doprowadzić do jego porażki._ _

_ - PR-owski to sukces, ale jak każdy PR-owski sukces wcale nie musi być na długi dystans. W krótkim dystansie Putin rzeczywiście zaskoczył świat, wszystkich zaskoczył dynamiką działania, wybrania takiej strategii a nie innej. _

_ - Większość spodziewała się raczej strategii wyczerpywania, dezorganizaonia i nękania Ukrainy możliwością aneksji Krymu. A on tymczasem wybrał strategię błyskawicznego uderzania i uzyskał wielki sukces w wymiarze emocjonalnym, także w stosunku do Rosja. Ale wątpię, ze to będzie sukces na długą metę. _

_ - Na dłuższą metę - ta strategia konsoliduje przeciwników Rosji, czyli Zachód. Gdyby Putin działał nękająco, łatwiej by mu było zneutralizować opór Zachodu. wykonując uderzenie pięścią wystraszył cały świat zachodni, który w obliczu takiego działania mocniej się konsoliduje i myślę, ze Rosja będzie na tym traciła _ - zaznaczał w RDC, generał Stanisław Koziej.

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego twierdzi, że zachód powinien zatrzymać politykę prowadzoną przez Władymira Putina, ale trudno będzie osiągnąć ten cel.

Krym przyłączony do Rosji. Putin podpisał traktat

_ - Powiązania w świecie globalnym komplikują użycie siły i przemocy, także w gospodarce. Tej przemocy ekonomicznej, energetycznej, gospodarczej. Prawde powiedziawszy ZSSR został pobity bronią ekonomiczną, nie wytrzymał konkurencji z gospodarką wolnorynkową. Ta broń jest bardzo skuteczna ale użytkownicy tej broni muszą być cierpliwi _ - zaznaczał Koziej.

Aneksję Krymu potępiły m.in. Stany Zjednoczone, Niemcy i Polska oraz międzynarodowe organizacje jak NATO i OBWE Zdaniem szefa BBN obecny poziom konfliktu może doprowadzić zimnej wojny, chociaż nie na taką skalę, jak kiedyś.

Czytaj więcej w Money.pl
Szturm na siedzbę marynarki wojennej Ukrainy Tłum ludzi wdarł się do siedziby ukraińskiej floty - informuje "Ukraińska Prawda", powołując się na służbę prasową Ministerstwa Obrony Ukrainy.
Putin ogłosił mobilizację przeciwko Zachodowi Tak Niezawisimaja Gazieta komentuje wczorajsze wystąpienie Władimira Putina.
Kreml zaprasza ukraińskich żołnierzy do siebie Ukraińscy żołnierze stacjonujący na Krymie mogą służyć w rosyjskiej armii.
Krymskim Tatrom grozi wysiedlenie Samozwańcze władze Republiki Krymu chcą wysiedlić część Tatarów. Chodzi o tereny, które mniejszość krymsko - tatarska zajęła po upadku Związku Radzieckiego
Tagi: krym, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
Polskie Radio RDC
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz