Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sytuacja w rosji
01.12.2014 11:58

"Zimna wojna już trwa!" - tak uważa jedna czwarta Rosjan

W sondażach od 2007 roku co najmniej jedna trzecia Rosjan mówiła, że nowa zimna wojna jest bardzo lub całkiem prawdopodobna. Jednak w poprzednich latach nie zadawano pytania, czy taka konfrontacja już trwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bohan Shen / Flickr (CC BY-NC-SA 2.0))

Z danych związanego z Kremlem ośrodka badania opinii publicznej WCIOM wynika, że w sondażach od 2007 roku co najmniej jedna trzecia Rosjan mówiła, że nowa zimna wojna jest bardzo lub całkiem prawdopodobna. Jednak w poprzednich latach nie zadawano pytania, czy taka konfrontacja już trwa.

Jedna czwarta Rosjan uważa, że nowa zimna wojna między ich krajem a Zachodem już trwa - wynika z sondażu WCIOM. Dalszych 31 proc. Rosjan uważa nową zimną wojnę za bardzo lub całkiem prawdopodobną.

Na pytanie, jak oceniają prawdopodobieństwo odnowienia zimnej wojny z Zachodem, 5 proc. spośród ankietowanych odpowiedziało, że jest to bardzo prawdopodobne, a jeszcze 26 proc. - że całkiem prawdopodobne. Dalszych 25 procent oceniło, że taka wojna już trwa.

Za mało prawdopodobną uznało nową zimną wojnę 28 proc. badanych, za absolutnie nierealną - 7 procent. Ponadto 10 procent Rosjan nie miało w tej sprawie zdania.

W tegorocznym badaniu pytano Rosjan o przyczyny, dla których uważają, że nowa zimna wojna jest realna. 23 proc. odpowiedziało: _ Ameryka i Europa wszczynają wojnę _, 15 proc. odrzekło, że powodem są _ ostatnie wydarzenia _. 14 proc. wskazało jako przyczyny zachodnie sankcje wobec Rosji, 12 proc. _ zaostrzenie stosunków międzynarodowych _, a 7 proc. _ sytuację z Ukrainą _.

Sondaż przeprowadzono w dniach 22-23 listopada na próbie 1 600 osób w 132 miejscowościach w 46 regionach Rosji. Margines błędu nie przekracza 3,5 procent - podaje WCIOM.

Czytaj więcej w Money.pl
Republikanie wygrali wybory w USA. "Grozi nam zimna wojna" Mając zdecydowaną większość w parlamencie, politycy tak zwanej GOP będą mogli nie tylko blokować inicjatywy prezydenta, ale dążyć do większych wydatków na zbrojenia.
Miedwiediew przestrzega: Bez końca sankcji... _ Nie wątpię, że sankcje za jakiś czas zostaną zniesione, lecz nie można zaprzeczyć, że wpłynęły one negatywnie na nasze stosunki _ - stwierdził premier.
Hakerzy "odłączyli" od Rosji duże terytorium _ Krótkowzroczna i przestępcza polityka władz federalnych zepchnęła państwo na skraj katastrofy _ - napisali w oświadczeniu.
Tagi: sytuacja w rosji, zimna wojna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz