Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zginął jeden z założycieli kartelu narkotykowego Zetas

0
Podziel się:

W strzelaninie z policją w meksykańskim mieście Reynosa, przy granicy z
USA, zginął Galindo Mellado Cruz.

Zginął jeden z założycieli kartelu narkotykowego Zetas
(AP/Fotolink/East News)

W strzelaninie z policją w meksykańskim mieście Reynosa, przy granicy z USA, zginął Galindo Mellado Cruz, - poinformował przedstawiciel lokalnych władz, który zastrzegł sobie anonimowość.

Do strzelaniny doszło w piątek. Cruz, były żołnierz sił specjalnych, założył wraz z kilkoma innymi byłymi żołnierzami, gang Zetas, który początkowo współpracował z gangiem Gulf, ale wkrótce doszło do krwawego konfliktu i rozłamu.

Zobacz także: Zobacz dokument o kartelu Los Zatos:

Areną starć obu rywalizujących organizacji przestępczych jest stan Tamaulipas, zaliczany do najniebezpieczniejszych w kraju.

Czytaj więcej w Money.pl
Wpadł szef karteli. Kto dostanie 5 mln nagrody? Tirso Martinez Sanchez podejrzewany jest o kierowanie kartelami narkotykowymi, które przerzuciły około 76 ton kokainy do USA.
Największy boss narkotykowy aresztowany Meksykańskie siły bezpieczeństwa aresztowały jednego z szefów potężnego kartelu narkotykowego Jalisco Nueva Generacion, zwanego El Menchito.
Skonfiskowane narkotyki warte 30 milionów dolarów Policja bada nieświęte przymierze między meksykańskim kartelem Sinaloa a chińskimi syndykatami narkotykowymi, aktywnymi na Filipinach.
Supertunel do przerzutu narkotyków zamknięty Zbudowany na głębokości ponad 10 metrów, z siecią elektryczną, wentylacją i systemem kolejki elektrycznej, łączył meksykańskie miasto Tijuana z amerykańskim San Diego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)