Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zestrzelenie Boeinga 777. Czarne skrzynki w bezpiecznych rękach

0
Podziel się:

Wielka Brytania poinformowała o otrzymaniu dwóch rejestratorów lotu z malezyjskiego samolotu pasażerskiego. Kiedy poznamy odczyt?

Zestrzelenie Boeinga 777. Czarne skrzynki w bezpiecznych rękach
(EPA/ROBERT GHEMENT)
bEKzWQiJ

Wielka Brytania poinformowała o otrzymaniu dwóch rejestratorów lotu z malezyjskiego samolotu pasażerskiego, który rozbił się w ubiegły czwartek na wschodzie Ukrainy. Odczytywanie danych z potrwa 24 godziny.

Skrzynki te mogą pomóc w definitywnym ustaleniu, czy odbywający lot MH17 z Amsterdamu do Kuala Lumpur Boeing 777 towarzystwa Malaysia Airlines został trafiony rakietą przeciwlotniczą, wystrzeloną z terenu kontrolowanego przez prorosyjskich separatystów. W katastrofie zginęło wszystkich 298 pasażerów i członków załogi samolotu, a blisko dwie trzecie zabitych było obywatelami Holandii.

_ Możemy potwierdzić, że dwie czarne skrzynki z MH17 zostały przekazane przez Holenderski Zarząd Bezpieczeństwa (Lotniczego) Ośrodkowi Badania Wypadków Lotniczych w Farnborough w celu odczytania danych _ - głosi komunikat brytyjskiego ministerstwa transportu.

bEKzWQiL

Ośrodek Badania Wypadków Lotniczych (Air Accidents Investigation Branch - AAIB) w Farnborough w południowej Anglii jest agendą ministerstwa transportu.

Rzecznik tego resortu poinformował, że odczytywanie danych z każdej z czarnych skrzynek potrwa 24 godziny, ale nie wiedział, czy dane z obu z nich można odczytywać równocześnie. Dane zostaną potem przekazane międzynarodowej komisji śledczej dla ich przeanalizowania.

Czytaj więcej w Money.pl
USA: Nie ma dowodów, że to wina Rosji Zdaniem amerykańskiego wywiadu malezyjski Boeing 777 został najpewniej namierzony przez pomyłkę.
Kto sprzedaje Rosji broń? Duże zaskoczenie Z raportu, na który powołuje się agencja AFP, wynika, że wciąż obowiązuje 251 licencji wystawionych przez brytyjski rząd, pozwalających na sprzedaż.
"Sankcje dla Rosji wykończą Ukrainę" Oba kraje, mimo upływu ponad 20 lat od rozpadu ZSRR, nadal są od siebie silnie zależne gospodarczo.
bEKzWQjm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)