Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zespół Macierewicza skrytykowany przez córkę jednej z ofiar

0
Podziel się:

- Ze śmierci mojego ojca i 95 innych osób, które, wierzę w to, w tym samym momencie, co on zginęły robi się uliczne żarty - mówi Sariusz-Skąpska.

Zespół Macierewicza skrytykowany przez córkę jednej z ofiar
(Jan Kucharzyk/East News)

Izabella Sariusz-Skąpska (na zdj.), córka Andrzeja Sariusza-Skąpskiego, który zginął w katastrofie lotniczej w Smoleńsku, skrytykowała prace zespołu Antoniego Macierewicza i wycofaniu się prezesa Polskiej Akademii Nauk prof. Michała Kleibera z organizacji konferencji naukowej - informuje Radio Zet.

_ - Proszę posłuchać, jak ludzie rozmawiają w tramwaju, metrze czy sklepie, kiedy mnożą się żarciki, że "no wiesz, ja też nadawałbym się do tej komisji, bo kiedyś składałem samolociki i z dzieckiem buduję z klocków lego". Ja coś takiego słyszę i łzy mi się kręcą w oczach, jestem bezsilna. Ze śmierci mojego ojca i 95 innych osób, które, wierzę w to, w tym samym momencie, co on zginęły robi się uliczne żarty, i do tego też doprowadziła ta komisja - mówi Sariusz-Skąpska. _

_ - O Antonim Macierewiczu za mało wiem, widzę go tylko jako poruszający się obrazek, słyszę straszliwe słowa. Zdaję sobie sprawę z historii, z jego zasług w minionych latach, ale to co robi w tej chwili - gdyby to była dobra wola, to oznacza, że ten człowiek ma duże problemy z oceną pomiędzy dobrem a złem. Chciałabym wierzyć w tę dobrą wolę, ale moja wiara jest coraz słabsza - dodaje. - Mam nadzieję, że Akademia Górniczo-Hutnicza, instytucja obdarzona autorytetem, jedna z najstarszych uczelni w kraju, wypowie się na temat zachowania jednego ze swoich naukowców, prof. Jacka Rońdy. _

_ - Byłam przerażona też reakcją pana prezesa Polskiej Akademii Nauk, który powiedział, że teraz nie da się rozmawiać obiektywnie, muszą opaść emocje. Zapewniam pana profesora, że tak długo, jak będę żyła, pierwszą moją myślą będzie, gdy przejdę do pokoju, to spojrzą na mnie ciepłe, wspaniałe oczy mojego ojca i będę mu mogła powiedzieć dzień dobry. Emocje to mogą opaść po meczu sportowym, ale tutaj nie rozmawiamy o takich rozgrywkach. Spodziewałabym się, że naukowcy z dużym autorytetem są w stanie już w parę godzin po katastrofie przystąpić do pracy jako eksperci. Nasi prokuratorzy wojskowi byli w Smoleńsku już po południu 10 kwietnia. Widzieli nie tylko brzozę, ale te wszystkie rzeczy, o których nie powinniśmy mówić inaczej niż z pochyloną głową - mówi . _

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/100/m257636.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zespol;laska;kontra;zespol;macierewicza,20,0,1385236.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Były manipulacje przy raporcie z katastrofy? Kolejne starcie zespołów badających katastrofę smoleńską. Maciej Lasek oskarżył grupę parlamentarzystów pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza o niebywałą manipulację.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/251/m20475.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/macierewicz;idzie;do;prokuratury;tusk;przekroczyl;uprawnienia,221,0,1404381.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Macierewicz: Tusk przekroczył uprawnienia Według Macierewicza dokumenty i zdjęcia dotyczące katastrofy są nielegalnie i wybiórczo przekazywane zespołowi, którym kieruje Maciej Lasek.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/m19015.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/awantura;o;zdjecie;skrzydla;tupolewa;kto;ma;racje,203,0,1398987.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Awantura o zdjęcie Tupolewa. Kto ma rację? Zdjęcie, które miało świadczyć o zamachu w Smoleńsku i które zdaniem zespołu Macieja Laska miało zostać sfałszowane, pochodzi z raport MAK - twierdzi Antoni Macierewicz.

_ _

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)