Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zdejmowanie krzyży na komendach. To nie koniec śledztwa

0
Podziel się:

Czy komendant przekroczył swoje uprawnienia?

Zdejmowanie krzyży na komendach. To nie koniec śledztwa
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)
bEEEiRdx

Będzie odwołanie od decyzji o umorzeniu śledztwa w sprawie zdejmowania krzyży w radomskich komendach policji – dowiedziało się Polskie Radio RDC. Zamierza je złożyć ten, kto we wrześniu 2013 roku doniósł na komendanta miejskiego policji w Radomiu Karola Szwalbego.

Ryszard Nowak przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą jest zaskoczony decyzją prokuratury rejonowej w Kozienicach. Twierdzi, że komendant przekroczył uprawnienia wydając polecenie zdjęcia krzyży w budynkach policji: _ Komendant Szwalbe przechodzi do historii bardzo niechwalebnie. Wiem, że teraz ma powody do radości, bo prokuratura wszystko umorzyła, ale to nie jest koniec walki. _

Komendat nie ma sobie nic do zarzucenia. Oto, jak w lutym bronił swojego
stanowiska: _ Czuję się niewinny, więc nie zamierzam w związku z tym nikogo przepraszać _.

bEEEiRdz

Prokuratura sprawdzała też, czy Szwalbe w 2012 roku – będąc jeszcze szefem policji w Węgrowie – przekroczył uprawnienia poprzez bezprawne wpływanie na wikarego jednej z parafii. Śledztwo tego nie potwierdziło.

Czytaj więcej w Money.pl
Za to grozi Ci 250 zł mandatu i 5 punktów karnych Niewielu kierowców wie, że jeśli w celu ustąpienia drogi pojazdowi uprzywilejowanemu z zachowaniem szczególnej ostrożności przejedziemy przez skrzyżowanie na czerwonym świetle, nie popełnimy wykroczenia.
Zamiast konserw przewoził kradzione samochody Gdy policjanci zdjęli plomby naczepy, pod jej plandeką zobaczyli nie jednego, a dwa luksusowe land rovery. Wartość każdego z nich to ponad 50 tys. euro.
Pościg ulicami Brisbane. Wstrząsający film Nastoletni kierowca i jego pasażer ścigali się skradzionym samochodem z radiowozem policyjnym.
bEEEiRea
wiadmomości
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)