Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zbrojenia w Rosji. Putin wysłał do Kaliningradu rakiety krótkiego zasięgu

0
Podziel się:

Niemiecka prasa powołuje się na tajne zdjęcia satelitarne, mające być dowodem na rozmieszczenie dwucyfrowej liczby rakiet.

Zbrojenia w Rosji. Putin wysłał do Kaliningradu rakiety krótkiego zasięgu
(Id1974/Dreamstime)

Rosja rozmieściła na terenie Kaliningradu w pobliżu granicy z Polską oraz wzdłuż granicy z krajami bałtyckimi rakiety krótkiego zasięgu typu Iskander-M, przystosowane do przenoszenia głowic atomowych - podał niemiecki tabloid _ Bild _.

Redakcja powołuje się na tajne zdjęcia satelitarne, mające być dowodem na rozmieszczenie dwucyfrowej liczby rakiet. Rozlokowanie broni rakietowej miało miejsce w minionych dwunastu miesiącach - pisze _ Bild _. W zasięgu rakiet (500 km) znajduje się całe terytorium Polski oraz _ teoretycznie _ nawet Berlin.

Jak pisze niemiecki tabloid, rakiety, określane przez NATO jako SS-26 Stone, są odpowiedzią prezydenta Rosji Władimira Putina na plany budowy europejskiej tarczy antyrakietowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosyjscy podatnicy ratują koncern zbrojeniowy Kreml zamierza zamówić dużą partię rakiet. Dla firmy Iżmasz to zastrzyk finansowy, który pozwoli jej przetrwać na rynku.
Rosja szykuje się już do wojny. Tworzy... Eksperci wiążą decyzje rosyjskich władz z możliwością wybuchu konfliktów zbrojnych na Kaukazie oraz z przyszłoroczną olimpiadą w Soczi.
Putin wypowiada walkę rajom podatkowym Prezydent Rosji zapowiedział szereg posunięć w celu rozprawienia się ze spółkami zarejestrowanymi w rajach podatkowych i tam się rozliczającymi.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)