Notowania

kolekcjonerzy
10.08.2009 08:36

Zbieranie monet może okazać się przestępstwem

Obrót i posiadanie przedmiotów zawierających treści faszystowskie będzie przestępstwem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Gustavo Fadel/Dreamstime.com)

Posłowie przygotowują nowelizację kodeksu karnego, która przewiduje, że obrót i posiadanie przedmiotów zawierających treści faszystowskie lub innego totalitarnego ustroju będzie przestępstwem_ - pisze Gazeta Prawna. _

Gazeta podkreśla, że zgodnie z tą nowelizacją obrót kolekcjonerskimi przedmiotami pochodzącymi z czasów drugiej wojny światowej może okazać się nielegalny. Przestępstwem będzie bowiem przykładowo wystawianie militariów z faszystowskimi znakami na internetowych aukcjach.

Dziennik pisze, że kolekcjonerzy biją na alarm, bowiem grozi im zejście do podziemia. Ich zdaniem ustawa sparaliżuje rynek kolekcjonerski w Polsce. Natomiast prawnicy ostrzegają, że wejście w życie nowych przepisów może sparaliżować wymiar sprawiedliwości wieloma sprawami przeciwko kolekcjonerom.

* [ Kolekcjoner dał muzeom obrazy warte 100 mln funtów ]( http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/kolekcjoner%3Bdal%3Bmuzeom%3Bobrazy%3Bwarte%3B100%3Bmln%3Bfuntow,171,0,279979.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
*

_ _

Tagi: kolekcjonerzy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz