Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zbankrutowało biuro podróży Air Tours Poland

0
Podziel się:

Biuro podróży organizowało wycieczki głównie do Egiptu, Tunezji, a także na Rodos i Kretę. Obecnie za granicą jest 150 klientów.

Zbankrutowało biuro podróży Air Tours Poland
(Reporter Poland)
bEEMFTmJ

Biuro podróży R'Tour ogłosiło bankructwo. Do mazowieckiego urzędu marszałkowskiego trafił dziś wniosek o stwierdzenie niewypłacalności biura. Za granicą przebywa obecnie około 150 klientów biura, około 300 nie pojedzie na wakacje.

Biuro podróży organizowało wycieczki głównie do Egiptu, Tunezji, Bułgarii, a także na Rodos i Kretę. Urząd marszałkowski jeszcze dziś uruchomi awaryjną procedurę sprowadzenia turystów do kraju. Marta Milewska, rzeczniczka urzędu marszałkowskiego powiedziała IAR, że biuro miało problem z podwyższeniem ubezpieczeniowej składki gwarancyjnej i dlatego musiało zakończyć działalność. Obecnie urzędnicy uruchamiają środki z ubezpieczenia, które ma pokryć koszty powrotu z wakacji klientów biura.

Ponieważ ubezpieczenie to jest dosyć niskie - wynosi ponad 200 tysięcy złotych - osoby, które zapłaciły za wakacje, ale nie wyjechały, mają raczej małe szanse na zwrot pieniędzy.

bEEMFTmL

Urząd marszałkowski jest w kontakcie z MSZ, które sprawdza czy turyści pozostający za granicą nie mają problemów z hotelami.

Czytaj więcej w Money.pl
Upadek biura podróży. Koniec GTI Travel Biuro podróży ma zamiar złożyć do sądy wniosek o upadłość. Decyzja ma związek z ogłoszeniem upadłości dwóch podmiotów z Grupy GTI - German Travel International i Sky Airlines.
Upadło jej biuro podróży więc założyła kolejne Nowa firma została zarejestrowana 10 maja, kilka tygodni przed upadkiem Aquamaris.
400 turystów poza krajem. A biuro upadło Wczoraj do Polski powróciło kilkadziesiąt osób, które spędzały wakacje w Egipcie. Już zapowiadają pozew zbiorowy.

u

bEEMFTnm
KOMENTARZE
(0)