Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zawrócili samolot z powodu... orzeszków

0
Podziel się:

Do awantury na pokładzie samolotu doszło w zeszłym tygodniu. Przed startem z Nowego Jorku do Seulu stewardessa popełniła faux pas. Teraz zwolnili wiceprezesa.

Zawrócili samolot z powodu... orzeszków
(brytta/iStockphoto)

Szef koreańskich linii lotniczych Korean Air ogłosił, że zwolni ze stanowiska Heather Cho - swą córkę i zarazem wiceszefową tych linii. To finał incydentu, w którym pani Cho kazała zawrócić samolot, gdyż stewardessa źle podała jej orzechy makadamii.

Na konferencji prasowej w siedzibie linii ich szef Cho Yang-ho przeprosił za incydent. _ Niezależnie od toczącego się dochodzenia prowadzonego przez ministerstwo transportu, Heather Cho ustąpi nie tylko ze stanowiska w Korean Air, ale także ze wszystkich powiązanych stanowisk _ - poinformował.

Do awantury na pokładzie samolotu doszło w zeszłym tygodniu. Przed startem z Nowego Jorku do Seulu stewardessa popełniła faux pas, podając jednej z pasażerek pierwszej klasy orzeszki w torebce - a nie na talerzyku. Pasażerką okazała się Heather Cho, jako wiceszefowa odpowiedzialna m.in. za jakość obsługi na pokładzie.

40-letnia Cho wezwała szefową personelu kabinowego, by spytać ją, czy podanie orzeszków w torebce było zgodne z zasadami serwisu na pokładzie. Gdy nie dostała satysfakcjonującej odpowiedzi, poleciła pilotowi zawrócić do gate'u, żeby szefową personelu pokładowego można było wyrzucić z samolotu. Maszyna kołowała już wtedy na pas startowy.

Ostatecznie Airbus A380 wylądował w Seulu z 11-minutowym opóźnieniem. Gdy sprawa przedostała się do wiadomości publicznej, wielu Koreańczyków nie kryło oburzenia postawą Heather Cho.

Czytaj więcej w Money.pl
Sprawdź gdzie strajk znów uziemi samoloty Tym razem protest będzie dotkliwszy niż wcześniej, bo uderzy między innymi we wracających ze świąt do pracy za granicą.
Do samolotów tych linii lepiej nie wsiadać Wszyscy przewoźnicy z Libii dostali zakaz latania na obszarze Unii Europejskiej. W wykazie tym jest 310 linii lotniczych.
Europejskie linie lotnicze nierentowne? Linie lotnicze ze Starego Kontynentu nie radzą sobie z agresywną konkurencją ze strony tanich operatorów i przewoźników znad Zatoki Perskiej.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)