Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ukraina
10.12.2014 10:04

Zawieszenie broni na Ukrainie złamane

Dzień ciszy na wschodniej Ukrainie ogłoszono w oczekiwaniu na kolejną rundę rozmów pokojowych w stolicy Białorusi, Mińsku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Aż 14 razy doszło do naruszenia porozumienia między - oświadczył sztab prowadzonej tam ukraińskiej operacji wymierzonej w separatystów.

O naruszenie porozumienia o wstrzymaniu walk jej dowództwo oskarżyło rebeliantów. _ Artyleria sił operacji antyterrorystycznej nie odpowiadała na te ataki ogniem _ - podkreślono w komunikacie, opublikowanym w godzinach porannych na Facebooku. Pozycje oddziałów ukraińskich zostały ostrzelane w rejonie Doniecka, Ługańska i miasta Debalcewe - czytamy.

_ Dzień ciszy _ na wschodniej Ukrainie ogłoszono w oczekiwaniu na kolejną rundę rozmów pokojowych w stolicy Białorusi, Mińsku. Zapowiadano ją pierwotnie na wtorek, jednak obecnie mówi się o czwartku. Termin ten wymienił przedstawiciel MSZ Ukrainy Dmytro Kułeba w rozmowie z jedną z ukraińskich stacji telewizyjnych.

W poprzednich rozmowach pokojowych, do których doszło we wrześniu uczestniczyli przedstawiciele Ukrainy, Rosji oraz OBWE, a także reprezentanci rebeliantów. Podpisano wówczas memorandum, które mówiło m.in. o zawieszeniu broni, utworzeniu zdemilitaryzowanej strefy buforowej na wschodzie Ukrainy i zatrzymaniu się sił wojskowych obu stron na linii frontu według stanu z 20 września. Separatyści i Ukraina oskarżają się wzajemnie o łamanie zapisów tego porozumienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Separatyści bez pieniędzy. Będą płacić w naturze Przedstawiciele tzw. Donieckiej Republiki Ludowej ostro skrytykowali działania władz Ukrainy odcinające mieszkańców tego tworu od finansowania przez Kijów.
Krwawa doba na Ukrainie. Szturmy i ostrzały Najbardziej napięta sytuacja jest w okolicach trasy Bachmutka, łączącej Ługańsk z Siewierodonieckiem.
Eksplozja w pubie nacjonalistów na Ukrainie OBWE drugi dzień z rzędu informuje o przemieszczaniu wojsk bez znaków rozpoznawczych na terytorium samozwańczej republiki donieckiej.
Tagi: ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz