Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zawieszenie broni na Ukrainie. Merkel: Putin odpowiedzialny za spokój

0
Podziel się:

- Uzgodnione przez strony konfliktu zawieszenie broni musi być wreszcie przestrzegane w całości - przestrzega kanclerz Niemiec.

Zawieszenie broni na Ukrainie. Merkel: Putin odpowiedzialny za spokój
(Tim Reckmann/Flickr)

Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała wczoraj Władimirowi Putinowi, że Moskwa ma obowiązek wpływać na prorosyjskich separatystów działających na wschodzie Ukrainy - poinformował rzecznik rządu w Berlinie.

_ Niemiecka kanclerz podkreśliła, że Rosja jest odpowiedzialna za utemperowanie prorosyjskich separatystów. Uzgodnione przez strony konfliktu zawieszenie broni musi być wreszcie przestrzegane w całości _ - przekazał w oświadczeniu Steffen Seibert, cytowany przez agencję Reutera.

Merkel w rozmowie telefonicznej z rosyjskim prezydentem zaznaczyła też, że granica ukraińsko-rosyjska musi być kontrolowana, za co w znacznej mierze ma odpowiadać misja OBWE. Dodała, że rząd niemiecki będzie w dalszym ciągu _ w miarę swoich sił _ wspierał misję OBWE na Ukrainie oraz oceniła, że organizacja ta mogłaby odegrać ważną rolę przy planowanych wyborach samorządowych w obwodach donieckim i ługańskim.

Zarówno Merkel, jak i Putin wyrazili zaniepokojenie faktem, że na wschodzie Ukrainy wciąż codziennie dochodzi do przemocy - dodał rzecznik niemieckiej kanclerz.

Strona rosyjska poinformowała w oświadczeniu, że przywódcy rozmawiali o konieczności wycofania broni ciężkiej przez rebeliantów i ukraińskie siły rządowe. _ _

_ Władimir Putin podkreślił, że należy zapobiec dalszym atakom na obiekty cywilne ze strony ukraińskich pododdziałów na południowym wschodzie Ukrainy _ - przekazano w komunikacie.

Według Kremla w rozmowie zainicjowanej przez stronę niemiecką Merkel i Putin zaapelowali też o szybkie rozwiązanie _ ukraińskiego problemu gazowego _. Rosja w czerwcu wstrzymała dostawy gazu na Ukrainę z powodu sporu o cenę surowca i wysokość zadłużenia za wcześniejsze dostawy.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/91/m303451.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/konflikt-na-wschodzie-rosja-nie,149,0,1630613.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) _ Rosja nie poprzestanie na Ukrainie _ Jeśli nie powstrzymacie rosyjskiej agresji - ofiarami padną kolejne państwa - ostrzegali ukraińscy posłowie w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/49/m307761.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wojna-na-ukrainie-separatysci-zaatakowali,109,0,1630061.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ostrzelali autobus w Doniecku. Są zabici W wyniku ostrzału zginęło 8 osób. Miejscowe media informują też o rannych, jednak ich liczba nie jest znana.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/m314571.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zawieszenie-broni-na-ukrainie-setki,214,0,1629654.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rosyjskie siły specjalne nadal na Ukrainie Walki w kraju wybuchają regularnie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)