Notowania

kontrola cba
20.05.2013 19:55

Zawiadomienie CBA do prokuratury ws. państwowej spółki

Sprawa dotyczy spółki celowej jednego z gigantów warszawskiej giełdy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

*Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa niegospodarności w wielkich rozmiarach przez poprzedni zarząd spółki PGE EJ1 skierowało do prokuratury CBA. Biuro badało zamówienia publiczne, udzielane przez spółkę w latach 2010 i 2011. *

Jak poinformował rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego Jacek Dobrzyński, w trakcie kontroli weryfikowano zamówienia między innymi na zakup usługi _ budowania i propagowania pozytywnych emocji związanych z planowanymi strategicznymi inwestycjami na obszarze Pomorza, w szczególności związanymi z energetyką jądrową _.

W wyniku kontroli szef CBA Paweł Wojtunik skierował do Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie zawiadomienie dot. możliwości popełnienia przestępstwa niegospodarności w wielkich rozmiarach przez osoby pełniące w okresie objętym kontrolą funkcję prezesa i wiceprezesa spółki - dodał Dobrzyński. Chodzi o możliwe nieprawidłowości w dwóch umowach na ponad 11 mln zł podpisanych w 2010 i 2011 r.

Od lipca 2012 r. spółka ma nowy zarząd. Jak poinformowała PAP PGE EJ1, spółka nie zna treści zawiadomienia, skierowanego do prokuratury przez CBA i wobec tego nie komentuje tych informacji.

PGE EJ1 jest spółką celową Polskiej Grupy Energetycznej, która odpowiada za przygotowanie procesu inwestycyjnego oraz budowę pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce.

Czytaj więcej w Money.pl
Urzędnicy brali łapówki. Poszli siedzieć Część z oskarżonych opuściła areszt za poręczeniem majątkowym w wysokości 10 tys. złotych.
Kolejna afera korupcyjna? CBA zatrzymało... Dziewięć osób, w tym trzech urzędników kontroli skarbowej i biznesmen, zostało zatrzymanych w związku ze sprawą o charakterze korupcyjnym.
Agent CBA przekroczył uprawnienia? Podniesione w piśmie sędziego Igora Tulei zastrzeżenia nie dają podstaw do stwierdzenia naruszenia przepisów Kodeksu postępowania karnego w związku ze sprawą dr. Mirosława G.
Tagi: kontrola cba, pge, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz