Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
działalność policji
18.04.2013 21:30

Zatrzymany mężczyzna oskarżony o wysłanie listów z rycyną do Obamy

Listy były podpisane przez osobę określającą się jako KC. I am KC and I approve this message.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Federalni prokuratorzy oskarżyli Paula Kevina Curtisa, zatrzymanego wczoraj w związku z listami z rycyną wysłanymi do prezydenta Baracka Obamy i innych polityków, o groźby pod adresem głowy państwa i innych osób. Curtis nie przyznaje się do winy.

45-letni Curtis, który został aresztowany w swym domu w miasteczku Corinth, pojawił się przed sądem okręgowym w Oxfordzie po południu i nie przyznał się do winy, twierdząc, że jest bardzo zdziwiony aresztowaniem.

Jego obrońca Christi R. McCoy powiedziała, że Curtis _ utrzymuje w 100 procentach, że tego nie zrobił _. Dodała, że zna jego i jego rodzinę i trudno jej uwierzyć w oskarżenia wobec niego. Jeśli Curtisowi zostanie udowodniona wina, grozi mu 15 lat więzienia.

Trucizna, która została zidentyfikowana jako rycyna, znajdowała się w trzech listach: do prezydenta Baracka Obamy, republikańskiego senatora Rogera Wickera z Missisipi i do 80-letniej sędzi stanowej Sadie Holland.

Według FBI listy wysłane z datą 8 kwietnia z Memphis w stanie Tennessee zawierały jedynie ośmiolinijkowe posłanie, w tym zdanie: _ Możliwe, że teraz zwrócę waszą uwagę, nawet jeśli oznacza to, że ktoś będzie musiał umrzeć _. Listy były podpisane przez osobę określającą się jako _ KC _. _ I am KC and I approve this message _ - napisał autor listów, nawiązując do popularnego w kampanii wyborczej sformułowania kończącego spoty wyborcze Obamy: _ I am Obama and I approve this message _.

Śledczy zapytali w biurze senatora Wickera o ewentualne skojarzenia z tymi inicjałami i tą drogą doszli do Kevina Curtisa.

Według kuzyna Curtis miał kłopoty z pracą i wielokrotnie usiłował bezskutecznie zainteresować swoimi sprawami senatora Wickera i innych polityków. Twierdził, że jego problemy zaczęły się, gdy pracując w latach 1998-2000 w miejscowym szpitalu, _ odkrył w chłodni w kostnicy liczne części ciała i organy _.

FBI twierdzi, że nie ma związku między listami a poniedziałkowym zamachem w Bostonie na mecie maratonu.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejne listy z rycyną w USA? Ewakuowano... to już trzeci tego typu przypadek w tym tygodniu w Waszyngtonie.
Ten list miał otruć Baracka Obamę W liście adresowanym do prezydenta Stanów Zjednoczonych wykryto groźną truciznę - rycynę.
"To dzień wstydu". Odrzucili ustawy Obamy Barack Obama od masakry w Newtown forsował ograniczenie dostępu do broni dla osób niebezpiecznych i chorych.
Tagi: działalność policji, obama, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz