Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zatrzymano podejrzanych o wysadzanie bankomatów

0
Podziel się:

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie prokurator Zbigniew Czerwiński poinformował, że zatrzymani, którym już przedstawiono zarzuty dokonania kradzieży 120 tys. zł z bankomatów i uszkodzenia tych urządzeń.

Zatrzymano podejrzanych o wysadzanie bankomatów
(filo/iStockphoto)
bFeXIeZN

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Olsztynie zatrzymali pięciu mężczyzn podejrzanych o wysadzenie w tym mieście dwóch bankomatów i zabranie z nich 120 tys. zł. Prokuratura będzie wnioskować o ich areszt. Grozi im do 10 lat więzienia.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie prokurator Zbigniew Czerwiński poinformował, że zatrzymani, którym już przedstawiono zarzuty dokonania kradzieży 120 tys. zł z bankomatów i uszkodzenia tych urządzeń (mienie o wartości 65 tys. zł), mają od 27 do 32 lat.

_ Przygotowujemy materiał dowodowy i wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanych _ - dodał Czerwiński.

bFeXIeZP

Izabela Niedźwiedzka-Pardela z biura prasowego komendy wojewódzkiej policji powiedziała, że oprócz pięciu zatrzymanych, kolejny mężczyzna związany z tą sprawą przebywa w areszcie w związku z innym zdarzeniem. _ Ta osoba też usłyszy zarzuty związane z wysadzaniem bankomatów i ich okradaniem _ - podała policjantka.

_ Zatrzymani mężczyźni okradali bankomaty nie zawsze w tym samym składzie osobowym, zmieniali się _ - mówiła policjantka. Według niej głównym podejrzanym w tej sprawie jest Rafał G.

Przestępcy przy pomocy łatwopalnej cieczy (prawdopodobnie benzyny) wysadzili w ostatnim czasie w Olsztynie dwa bankomaty znajdujące się przy sklepach spożywczych (jeden okradziono w wigilię, drugi 17 lutego). Obu kradzieży dokonali nocą. Ponieważ dowody zabezpieczone na miejscu zdarzenia wskazywały, że obu kradzieży dokonali ci sami sprawcy, oba śledztwa zostały połączone.

W podobny sposób jak w Olsztynie w ostatnich tygodniach okradano także bankomaty w innych miastach, m.in. Łodzi. Śledczy przyznali, że sprawdzają, czy zatrzymani mogą mieć związek także z tymi przestępstwami.

bFeXIeZV
Czytaj więcej w Money.pl
Bójka w centrum Łodzi. Zarzutów nie będzie Amerykańscy żołnierze wyszli z jednego z lokali i szli główną ulicą Łodzi. Z przeciwnej strony nadchodziła grupa Polaków. Na wysokości pasażu Schillera doszło między nimi do utarczek słownych i przepychanek.
Zarzuty dla księdza. Nie przyznaje się do winy Podejrzany nie przyznał się do zarzutów, złożył obszerne wyjaśnienia, w których zaprzeczył, by do tego typu sytuacji dochodziło.
Zarzuty dla trzech strażników miejskich Strażnicy w wieku od 28 do 35 lat usłyszeli zarzuty przekroczenia uprawnień i bezprawnego pozbawienia wolności 22-latka. Dwóch z nich usłyszało także zarzut zmuszania przemocą do określonego zachowania.
bFeXIfaq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)