Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zatrzymano parę oszustów internetowych

0
Podziel się:

Parę oszustów, działających na internetowych portalach aukcyjnych, zatrzymali policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w
Katowicach.

Zatrzymano parę oszustów internetowych

Parę oszustów, działających na internetowych portalach aukcyjnych, zatrzymali policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Przestępcy traktowali swoją przestępczą działalność w kafejkach internetowych jak normalną pracę - kończyli ją zawsze przed godz. 16.

Jak podał w czwartek zespół prasowy śląskiej policji, 22-letnią kobietę i jej 24-letniego partnera zatrzymano w kawiarence internetowej w Siemianowicach Śląskich, dzięki współpracy z działem bezpieczeństwa jednego z portali aukcyjnych.

Decyzją sosnowieckiego sądu oboje zostali już tymczasowo aresztowani.

Para nie posiadała stałego miejsca zamieszkania. Z racji swojego zajęcia przenosiła się z miejsca na miejsce. Policjanci szacują, że w okresie swojej blisko 3-letniej działalności przestępcy mogli korzystać aż ze 120 różnych kont na serwisach aukcyjnych Allegro i eBay.

Na aukcjach oferowali do sprzedaży telefony komórkowe po atrakcyjnych cenach, tłumacząc ich pochodzenie programem wymiany aparatów u operatorów. W rzeczywistości nie mieli żadnych aparatów - po wpłacie na konto klient nie otrzymywał przesyłki. Pieniądze od oszukanych osób wpływały na konta bankowe założone na różne osoby.

Podejrzani logowali się w portalach aukcyjnych wyłącznie z kawiarenek internetowych na terenie Śląska i Małopolski.

Policjanci prowadzący sprawę skupiają się teraz na ustaleniu wszystkich oszukanych klientów, oszacowaniu liczby oszustw oraz sumy wyłudzonych pieniędzy. Za przestępstwa te zatrzymanym może grozić nawet 8 lat więzienia.

wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)