Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zatrzymano Amerykanina, który chciał przepłynąć do Korei Północnej

0
Podziel się:

Według agencji Yonhap 30-letni Amerykanin usiłował popłynąć rzeką Han, która wpada do granicznej rzeki Imjin-gang.

Zatrzymano Amerykanina, który chciał przepłynąć do Korei Północnej
(The Chosun Bimbo/CC/Flickr)
bEUTwbbF

Żołnierze Korei Południowej zatrzymali wczoraj wieczorem Amerykanina, który chciał wpław przedostać się do Korei Północnej, gdzie - jak deklarował - miał umówione spotkanie z przywódcą tego kraju Kim Dzong Unem - poinformowały dziś południowokoreańskie media.

Według agencji Yonhap 30-letni Amerykanin usiłował popłynąć rzeką Han, która wpada do granicznej rzeki Imjin-gang.

W niedzielę północnokoreański sąd skazał obywatela USA Matthew Millera na sześć lat ciężkich robót za popełnienie _ wrogich czynów _ wobec komunistycznego reżimu. Mężczyzna został zatrzymany 10 kwietnia, zaraz po przekroczeniu granicy. Na proces czeka drugi Amerykanin Jeffrey Fowle, który oskarżony jest o _ akty wrogości, którymi naruszył swój status turysty _ w Korei Płn.

bEUTwbbH

Trzeci obywatel USA, 46-letni misjonarz Kenneth Bae, który jest pochodzenia koreańskiego, został skazany za próbę - jak to określono - obalenia władz Korei Płn. i odbywa karę 15 lat obozu pracy.

Czytaj więcej w Money.pl
Będą szpiegować ten reżim. Sprawdź, kto Ministrowie obrony Stanów Zjednoczonych, Japonii i Korei Południowej porozumieli się dziś w sprawie konieczności wymiany informacji wywiadowczych na temat działań Korei Północnej.
_ Prezydent Korei Południowej jest prostytutką _ Północnokoreański reżim prowadzi kampanię propagandową przeciw południowokoreańskiej prezydent Park Geun-hye.
Próba jądrowa w Korei Płn. USA grozi... Reżim Korei Północnej naraża się na kolejne, ostrzejsze sankcje, jeśli przeprowadzi czwartą próbę broni atomowej - zapowiedzieli dziś prezydenci Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej.
bEUTwbci
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)