Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zatrzymano 9 pseudokibiców po starciu z policją

0
Podziel się:

Agresywna grupa obrzucała policję kamieniami i kostką brukową. Policjanci użyli broni gładkolufowej.

Zatrzymano 9 pseudokibiców po starciu z policją
(filo/iStockphoto)

Zatrzymano 9 pseudokibiców, którzy w sobotę wieczorem zaatakowali policjantów na dworcu kolejowym w Katowicach - poinformował rzecznik katowickiej policji Jacek Pytel.

Kibice Widzewa Łódź wracali z Gliwic pociągiem specjalnym po meczu ekstraklasy piłkarskiej z Piastem. _ - Kiedy pociąg z kibicami przejeżdżał przez peron trzeci ktoś pociągnął za hamulec bezpieczeństwa. Wtedy grupa chuliganów wyskoczyła z niego i zaatakowała policjantów _ - powiedział rzecznik katowickiej policji.

Agresywna grupa obrzucała policję kamieniami i kostką brukową. Policjanci użyli broni gładkolufowej. _ - Dziewięciu z nich zostało zatrzymanych, a trzech trafiło na izbę wytrzeźwień _ - dodał Pytel.

Rannych zostało 8 policjantów. Obrażenia okazały się niegroźne, wszyscy opuścili już szpital. Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia.

Wstępne zniszczenia na dworcu kolejowym szacuje się na ok. 50 tys. zł. Rzecznik policji podał, że uszkodzone zostały m.in. urządzenia wyświetlające godziny odjazdów pociągów.

Czytaj więcej w Money.pl
Ogłosili go "światłem ze Śląska" Otrzymują ją osoby, które w swej działalności naukowej lub artystycznej ukazują wysokie wartości moralne i wnoszą trwały wkład w kulturę regionu.
Ta strefa przyciąga najwięcej inwestorów Zrealizowane tam inwestycje kosztowały w sumie ok. 18,9 mld zł. To 22 proc. wszystkich nakładów w polskich strefach tego typu.
Dworzec już prawie gotowy. Otworzą go... Inwestor w najbliższych dniach spodziewa się też uzyskania dla dworca pozwolenia nadzoru budowlanego.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)