Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zatrzymano 30 działaczy kampanii "Mów Prawdę!"

0
Podziel się:

Członkowie partnerstwa zadeklarowali, że chcą przeprowadzić ogólnokrajowe referendum w sprawach ważnych dla większości Białorusinów.

Zatrzymano 30 działaczy kampanii "Mów Prawdę!"
(gudmd.haralds/Flickr)

Trzydziestu działaczy białoruskiej kampanii opozycyjnej Mów Prawdę! zostało dzisiaj zatrzymanych w biurze tego ruchu w Mińsku - poinformował na Facebooku wiceszef kampanii Andrej Dźmitryjeu.

_ Milicja zatrzymała wszystkie osoby, które znajdowały się w biurze, gdzie przed południem odbywało się spotkanie z działaczami z regionów związane z inicjatywą przeprowadzenia ogólnokrajowego referendum _- przekazał Dźmitryjeu.

Mińska milicja potwierdziła, że doszło do zatrzymań w celu sprawdzenia dokumentów - informuje Radio Swaboda. Obecnie telefony przywódców kampanii _ Mów Prawdę! _ nie odpowiadają.

W maju ruch _ Mów Prawdę! _ zawarł wraz z dwoma innymi organizacjami opozycyjnymi, Partią BNF i ruchem _ O Wolność _, długoterminowe strategiczne partnerstwo na trzy najbliższe kampanie wyborcze: przed wyborami do władz lokalnych, które mają się odbyć do marca 2014 roku, przed wyborami prezydenckimi w 2015 roku oraz przed wyborami parlamentarnymi w 2016 roku.

Członkowie partnerstwa zadeklarowali, że chcą przeprowadzić ogólnokrajowe referendum w sprawach ważnych dla większości Białorusinów, a jego wyniki mają znaleźć odzwierciedlenie w programach przedwyborczych kandydatów.

Wiceszef ruchu _ O Wolność _ Jury Hubarewicz mówił wówczas, że treść referendum _ może stać się podstawą przedwyborczego programu demokratycznego kandydata w wyborach prezydenckich _ w 2015 roku. Zapowiadał, że działacze trzech organizacji objadą latem ponad 30 miast w celu przeprowadzenia konsultacji społecznych na temat referendum.

Czytaj więcej w Money.pl
Białoruś chce udziału w programie UE Wszystkie kraje Partnerstwa Wschodniego powinny być traktowane na równi, bez dyskryminacji.
Ogniska afrykańskiego pomoru na Białorusi Nowe ogniska znajdują się we wsiach Roczewicze, Sapkowszczyna oraz Rusaki - informuje portal tut.by.
"Dziady" w Mińsku zrobiły wielką furorę Kilkuminutowymi owacjami na stojąco zakończyła się w środę w Mińsku premiera Dziadów Adama Mickiewicza.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)