Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zatrzymanie Andrzeja Poczobuta na Białorusi

0
Podziel się:

Poczobut w ubiegłym roku był już skazany na trzy lata więzienia w zawieszeniu na dwa lata za zniesławienie Alaksandra Łukaszenki.

Zatrzymanie Andrzeja Poczobuta na Białorusi
(BelSHARP/GFDL/Wikipedia)

Prezes Rady Naczelnej nieuznawanego przez władze Związku Polaków na Białorusi Andrzej Poczobut został dziś zatrzymany - powiedziała prezes ZPB Andżelika Orechwo.

- _ Dzisiaj Andrzej miał w domu rewizję i znów wszczęto wobec niego sprawę karną, z tego samego artykułu, co poprzednio. Zabrano go do prokuratury _ - powiedziała Orechwo. Wcześniej o zatrzymaniu informował portal kresy24.pl.

Poczobut był w lipcu ubiegłego roku skazany na trzy lata więzienia w zawieszeniu na dwa lata za zniesławienie prezydenta Alaksandra Łukaszenki. Żona Poczobuta, Aksana, powiedziała, że jej mąż znajduje się obecnie w areszcie.

- _ Kiedy przyszła milicja, byliśmy w domu, Andrzej też. Zrobili rewizję, zabrali komputer, a Andrzeja zawieźli do prokuratury i stamtąd od razu do aresztu. Wszystko to działo się bardzo szybko _ - powiedziała Aksana Poczobut. Jak dodała, jutro adwokat będzie próbował spotkać się z jej mężem.

Czytaj więcej w Money.pl
"Poczobut powinien wyjechać z Białorusi" Tak uważa Włodzimierz Cimoszewicz. Polski dziennikarz został wczoraj skazany na 3 lata więzienia w zawieszeniu na 2 lata.
Borys: Proces Poczobuta to cios w Polaków Zdaniem Andżeliki Borys przebieg procesu to znęcanie się nad polską organizacją.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)