Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zatrzymania na Białorusi. Powodem sytuacja na Ukrainie

0
Podziel się:

Co najmniej 10 osób zostało zatrzymanych w Mińsku za akcję upamiętnienia zabitego wczoraj w Kijowie Białorusina.

Zatrzymania na Białorusi. Powodem sytuacja na Ukrainie
(Willeecole/Dreamstime)

Co najmniej 10 osób zostało zatrzymanych w Mińsku za akcję upamiętnienia zabitego wczoraj w Kijowie Białorusina - poinformował tygodnik _ Nasza Niwa _ na swojej stronie internetowej, powołując się na świadka tego wydarzenia.

Kilkudziesięciu młodych ludzi, głównie z organizacji Alternatywa i ruchu solidarności _ Razem _, wyszło z portretem zabitego 25-letniego Michaiła Żyznieuskiego i ze zniczami przed budynek ukraińskiej ambasady w Mińsku oraz przed pomnik ukraińskiego poety Tarasa Szewczenki na pobliskim skwerze.

Zebrani odśpiewali białoruski hymn religijny _ Mahutny Boża _ (Boże Wszechmogący). Kiedy już się rozchodzili, zostali zatrzymani przez siły specjalne.

Lider Alternatywy Aleh Korbacz powiedział Radiu Swaboda, że zatrzymanych po akcji solidarności z Ukraińcami przewieziono na komisariat.

Żyznieuski, który od około 10 lat mieszkał na Ukrainie i należał do UNA-UNSO, został zastrzelony na Majdanie - powiedział jeden z liderów tej skrajnie prawicowej organizacji ukraińskiej Mykoła Karpiuk.

Czytaj więcej w Money.pl
"Wschód nie jest gotowy do europeizacji" Nie są gotowe ani władze państw Partnerstwa Wschodniego, ani ich społeczeństwa - pisze na swoim blogu niezależny komentator białoruski Waler Karbalewicz.
Łukaszenka szanuje decyzję Ukrainy Prezydent Białorusi szanuje decyzję Ukrainy o stowarzyszeniu z UE. Aleksander Łukaszenka mówił o tym w Mińsku przyjmując premiera Ukrainy Mykołę Azarowa.
"Jesteśmy bardzo wdzięczni Białorusi" Premier Ukrainy Mykoła Azarow wyraził wdzięczność władzom Białorusi za zrównoważone stanowisko w sprawie planów podpisania przez Ukrainę w listopadzie umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)