Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zatrzymani przez CBŚ usłyszeli kilkadziesiąt zarzutów

0
Podziel się:

Gang ma na koncie m.in. napady rabunkowe z użyciem broni palnej, włamania do samochodów ciężarowych i kradzieże aut.

Zatrzymani przez CBŚ usłyszeli kilkadziesiąt zarzutów

Policjanci CBŚ zatrzymali członków działającej na terenie całego kraju grupy przestępczej, która ma na koncie m.in. napady rabunkowe z użyciem broni palnej, włamania do samochodów ciężarowych i kradzieże aut. Sześciu z nich tymczasowo aresztowano, w stosunku do pozostałych zastosowano dozory policyjne i poręczenia majątkowe.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego, na polecenie Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga, zatrzymali na terenie województw kujawsko-pomorskiego, lubelskiego i lubuskiego ośmiu mężczyzn, członków groźnej grupy przestępczej, którzy w latach 2001-2007 dokonywali na dużą skalę rozbojów, kradzieży i kradzieży z włamaniem.

W ręce policjantów wpadli: 38-letni Rafał K., 28-letni Paweł W., 43-letni Leszek W., 39-letni Dariusz O., 34-letni Mariusz G., 37-letni Sebastian K., 33-letni Arkadiusz B., a także 38-letni Robert C.

Zarzuty przedstawiono też przebywającym w zakładach karnych 31-letniemu Łukaszowi M. i 41-letniemu Pawłowi P.

Jak ustalili policjanci, grupa przestępcza działała na terenie całego kraju, a jej członkowie mają na koncie szereg napadów rabunkowych z użyciem broni palnej i innych niebezpiecznych narzędzi, włamania do naczep samochodów ciężarowych i kradzież towaru, a także włamania do domów i placówek oświatowych. Ponadto przestępcy specjalizowali się w kradzieżach dostawczych busów - głównie mercedesów i volkswagenów.

Prokurator Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga przedstawił członkom grupy 42 zarzuty rozbojów, kradzieży i kradzieży z włamaniem. Z kolei Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi zastosował wobec sześciu z nich 3-miesięczne areszty tymczasowe, a w stosunku do pozostałych - dozory policyjne oraz poręczenia majątkowe.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)