Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zatonięcie statku
05.01.2015 10:12

Zatonięcie cementowca na północy Szkocji. Rusza śledztwo

Szkoci zamierzają wydobyć statek na powierzchnię - ale dopiero wtedy, gdy poprawi się pogoda.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Dotąd nie było żadnego sygnału od zaginionych członków załogi - siedmiu Polaków i Filipińczyka.

Ich poszukiwania z udziałem łodzi, helikopterów i straży przybrzeżnej zostały zakończone wczoraj wieczorem. Śledztwo w sprawie zatonięcia _ Cemfjordu _ wszczął Szkocki Wydział Badania Wypadków Morskich. Straż przybrzeżna będzie teraz nadawać komunikaty do przepływających jednostek z prośbą o informowanie o ewentualnym zauważeniu na wodzie elementów statku lub jego wyposażenia.

Brytyjska Agencja Morska i Ratownicza podała, że do zapadnięcia zmroku w niedzielę nie natrafiono na żaden ślad 7 Polaków i Filipińczyka. Wrak, którego dziób unosił się pionowo nad wodą, zatonął ostatecznie w niedzielę po południu

_ Cemfjord _ został zauważony w sobotę przepływający obok prom z Aberdeen na Orkady. Unosił się dziobem pionowo do góry na wzburzonych wodach tej samej cieśniny Pentland Firth, na których po raz ostatni widziano _ Cemfjord _ w piątek około 13:00. Nie wiadomo jednak nawet kiedy doszło do katastrofy, bo statek nie nadał sygnału SOS.

_ Cemfjord _ przewoził cement z Danii do zachodniej Anglii. Statek był zarejestrowany na Cyprze. Jak powiedziała polska konsul z Edynburga Anna Dzięciołowska, Szkoci zamierzają wydobyć statek na powierzchnię - ale dopiero wtedy, gdy poprawi się pogoda. Muszą też sprowadzić na miejsce zatonięcia statku specjalistyczny sprzęt. Potwierdziła, że czterech członków załogi statku, w tym kapitan, pochodzą z Trójmiasta, dwóch z województwa zachodniopomorskiego, a jedna z centralnej Polski.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/179/m330675.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/katastrofa-statku-na-morzu-polnocnym-na,154,0,1687194.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Siedmiu Polaków zaginionych po katastrofie statku Jednostka przeznaczona do przewożenia cementu zatonęła u wybrzeży Szkocji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/m330341.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pozar-w-centrum-handlowym-w-pakistanie-13,1,0,1684737.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ogień zabił 13 osób w Pakistanie Powodem pożaru budynku było zwarcie. W wyniku pożaru spaliło się główne wejście do budynku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/167/m84135.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zatonal-trawler-z-korei-poludniowej-54-osoby,220,0,1668828.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Zatonął trawler z Korei. 54 osoby zaginione Poszukiwania zaginionych prowadzą trzy rosyjskie statki rybackie.
Tagi: zatonięcie statku, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz