Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zatonęła kolejna łódź na zachodnim wybrzeżu Malezji

0
Podziel się:

Dziewięć osób uważa się za zaginionych. To drugi taki wypadek w
ostatnim czasie; w środę zatonęła łódź z imigrantami, służby nadal poszukują 25 osób.

Zatonęła kolejna łódź na zachodnim wybrzeżu Malezji
(Money.pl/I.M.)

Łódź przewoziła 27 Indonezyjczyków, dziewięć osób uważa się za zaginionych. To drugi taki wypadek w ostatnim czasie. Wczoraj zatonęła łódź z imigrantami, służby nadal poszukują 25 osób.

Malezyjska agencja morska poinformowała, że do zdarzenia doszło niedaleko portu Sepang w pobliżu stolicy kraju Kuala Lumpur. 18 osób, w tym cztery kobiety, udało się szybko uratować dzięki interwencji załóg przepływających w pobliżu statków handlowych. Jednak ratownicy wciąż poszukują dziewięciu osób.

Malezyjskie służby informują, że łódź zmierzała najprawdopodobniej na indonezyjską wyspę Sumatrę.

Wczoraj drewniana łódź przewożąca 97 nielegalnych imigrantów z Indonezji przewróciła się i zatonęła również u zachodnich wybrzeży Malezji. W wypadku zginęło 10 osób, a 25 ciągle jest poszukiwanych. Katastrofę przeżyły 62 osoby.

Łódź zatonęła tuż po północy z wtorku na środę, około 4 km od brzegu na wysokości Kuala Lumpur - poinformowały służby ratownictwa morskiego Malezji.

Na pokładzie byli Indonezyjczycy, w tym kobiety i dzieci, którzy nielegalnie chcieli opuścić Malezję i powrócić do swojego kraju na czas zbliżającego się świętego dla muzułmanów miesiąca, ramadanu.

Dziesiątki tysięcy Indonezyjczyków pracuje nielegalnie na plantacjach, czy w fabrykach w Malezji. Często ryzykują niebezpieczną wyprawę przez Cieśninę Malakka łodziami nieprzystosowanymi do takich rejsów.

Czytaj więcej w Money.pl
Zatonęła łódź z imigrantami. Gdzie? Uratowano 60 osób, pięć na pewno utonęło. Ratownicy wciąż poszukują 32 ludzi.
Zatonęła łódź z uchodźcami. 66 zaginionych W Cieśninie Malaka, u zachodnich brzegów Malezji, zatonęła drewniana łódź z uchodźcami z Indonezji - poinformował malezyjski urząd morski.
Poszukiwania Boeinga 777. Nowe informacje Malezyjski Boeing 777 zaginął na początku marca.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)