Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zaskakujące słowa polityka PiS o Owsiaku

0
Podziel się:

- Zawsze uważałem, że akcje charytatywne, nawet kiedy są trochę kiczowate, są ważne - mówi Bolesław Piecha.

Zaskakujące słowa polityka PiS o Owsiaku
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

- Cenię pana Jerzego Owsiaka, bo stworzył ogromny ruch, zwrócił uwagę na problemy służby zdrowia i skłonił Polaków do brania udziału w akcjach charytatywnych. Żenują mnie jednak próby ogrzania się niektórych polityków przy Owsiaku - powiedział w TVP Info Bolesław Piecha z PiS.

_ - To co było celem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dwadzieścia dwa lata temu, tym celem pozostało. To próba rozwiązania problemów w służbie zdrowia. A ja widzę na pierwszym planie premiera Donalda Tuska, który w tej krytycznej sytuacji zdziera ostatnią koszulę i rzuca na aukcję _- powiedział Piecha.

Dodał, że przy tym zachował się jak klasyczny liberał. _ - Koszula nie była jego, do tego jeszcze darowana - _wyjaśnił polityk PiS.

Piecha powiedział, że nie jest krytykiem WOŚP, bo _ przyda się każda złotówka _. _ - Pan Jurek Owsiak jest postacią kontrowersyjną, ale mam do tej akcji duży sentyment. Zawsze uważałem, że akcje charytatywne, nawet kiedy są trochę kiczowate, są ważne. Dzięki temu tysiące polskich noworodków słyszy. Chociażby z tego powodu, że Owsiak zainicjował akcję wczesnego badania wrodzonych wad słuchu, należy mu się chapeau bas - _powiedział Bolesław Piecha, były wiceminister zdrowia.

Do godz. 21 w czasie 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano ponad 24 mln zł. Zebrane podczas 22. Finału WOŚP pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na wyposażenie oddziałów dziecięcej medycyny ratunkowej, np. na wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych dzieci, RTG przyłóżkowe, radiologiczne stacje diagnostyczne, aparaty USG. W zeszłym roku podczas 21. Finału WOŚP zebrano w sumie ponad 50,6 mln zł.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)